AÖF Online Sınav Uyarısı! Sınavınız İptal Olabilir

AÖF Online Sınav Uyarısı! Sınavınız İptal Olabilir

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF final sınavları başladı. AÖF online sınavlarla ilgili adaylara kritik uyarılarda bulundu. AÖF sınavınızın iptal olmaması için dikkat edilmesi gerekenler ve AÖF online sınavları haberimizde.

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi, İktisat ve İşletme Fakültesi güz dönemi yarıyılı ile 5. yarıyıl fark dersleri için online sınav süreci başladı. AÖF sınavlar 16 Ocak 2021 tarihi itibarıyla başladı.

AÖF Online Sınavları

AÖF'de 1. grup için sınav süreci başladı. 16 Ocak Cumartesi, 17 Ocak Pazar ve 18 Ocak Pazartesi günleri uygulanacak olan AÖF online sınavları ile ilgili olarak adaylara önemli ve kritik uyarılarda bulunuldu.

AÖF 2020-2021 eğitim yılı akademik takvimi çerçevesinde sınavlar online olarak 2. grup halinde yapılıyor. 1. grup için süreç başlarken, 2. grup ise 23, 24 ve 25 Ocak 2021 tarihlerinde sınavlara katılabilecekler.

aof.jpg

AÖF'den Kritik Uyarı

Açıköğretim Fakültesi AÖF tarafından online sınavlarla ilgili olarak da uyarıda bulunuldu ve kopya çekilmesi ve sınav kurallarının ihlal edilmemesi için alınan önlemlere yer verdi. Son yapıılan AÖF ara sınavlarında toplam 3049 öğrencinin sınavının geçersiz sayıldığı açıklandı.

AÖF yetkilileri final sınavı öncesinde de adayları uyararak, soruların paylaşılmamasını, dijital ortamda yayımlanmamasını istedi. Bu kuralları görmezden gelen öğrenciler için caydırıcı yaptırımlar alınacağı belirtildi.

AÖF Güz Dönemi Dönem Sonu Sınav Takvimi

1. Yarıyıl Dersleri ile 5. Yarıyılda Okutulan Fark Dersleri 16 Ocak 2021 Cumartesi, 17 Ocak 2021 Pazar, 18 Ocak 2021 Pazartesi günleri yapılacak.

3, 5 ve 7. Yarıyıl Dersleri 23 Ocak 2021 Cumartesi, 24 Ocak 2021 Pazar, 25 Ocak 2021 Pazartesi günleri olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.