AÖF Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

AÖF Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sınavlarına girecek olan öğrenciler giriş belgelerinin yayınlanması için sabırsızlıkla bekliyorlardı.

Zira sınav tarihleri 13-14 Ocak olarak belirlendi ve sınavlara çok az bir zaman kaldı. Öğrenciler sınava nerede gireceklerini öğrenmek için sabırsızlanırken Anadolu Üniversitesi giriş belgeleri yayınlandı.

Giriş Belgesi

Giriş belgesine erişmek için sizler de http://anadolu.edu.tr/acikögretim sitesine girebilir ve ardından da belgenizi indirebilirsiniz. Sınava giriş için bu belgenin götürülmesi gerekmektedir. Belgenin yanı sıra kimlik belgelerinin de götürülmesi gereklidir. Yapılacak kontroller neticesinde belgesi olmayan kişiler sınava alınmayacaklardır. Bu da ciddi mağduriyetlere neden olacaktır. 

Her geçen gün açıköğretimde okuyan öğrenci sayısı da artış göstermektedir. Zira derslere katılım zorunluluğunun olmaması ve neticede lisans diploması alınıyor olması bu kurumu son derece cazip hale getirmektedir. Bunun yanı sıra dönemlik olarak harç yatırılıyor olması dahi öğrencileri okuma isteğinden döndürememektedir. 

Sınavları test yapılan AÖF’te çalışan kişiler de rahatlıkla okuyabilmektedir. Zira sınavlar hafta sonu yapılmakta ve böylelikle çok daha kolay bir şekilde sınavlara girilmek mümkün olmaktadır. ancak kişiler mesailerini de sınavlara göre ayarladığı için biraz daha fazla yorulmaları söz konusu olabilmektedir. Ancak buna karşılık olarak diploma alabiliyor olmaları en büyük avantajlar arasında sayılmaktadır. Bu sebeple binlerce kişi tarafından tercih edilmekte ve kişiler 2. veya 3. diplomalarını böylelikle almaktadırlar.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.