1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF Yaz Okuluna İlişkin Önemli Kararını Açıkladı
AÖF Yaz Okuluna İlişkin Önemli Kararını Açıkladı

AÖF Yaz Okuluna İlişkin Önemli Kararını Açıkladı

Açıköğretim Fakültesi eğitim takviminde yer alan ve öğrencilere ikmal geçerliliği ile ek sınav anlamında yapılan sınav uygulamasına dair kritik bir karar alındı.

A+A-

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencilerinin sınırlı tutulacağı ve özellikle öğrencilerin not yükseltmeleri ve sınıfları başarı ile tamamlayabilmeleri için ek fırsat olarak verilen 3 ders sınavlarına ilişkin yayımlanan değişiklik kararı ile, öğrencilerin akademik takviminde değişiklikler meydana geldi.

Geçtiğimiz dönemlerde vize ve final sınav dönemlerinin bitmesinin akabinde başarı ortalamaları bazında ekstra olarak tanınan ve 3 ders ile sınırlı tutulan, yıl sonu 3 ders sınavı uygulamasının alternatifi olarak yaz dönemi eğitimi geleceği gündeme alındı.

Yapılan açıklamada AÖF için İktisat ve İşletme Fakültelerinin Sınav yönetmeliğinde sınırlandırılmış olarak yapılan değişikliğe göre; bahsi geçen sınav uygulamasının ikamesi olarak 5 ders alımı ile sınırlandırılmak üzere yaz okulu dönemi uygulaması başlatılacağı açıklandı.

Yönetmelik metninde yer alan değişikliklerde yer alan bilgilere göre; not ortalaması/transkript skoru 2.00 ve bu puanın üzerinde olduğu halde FF dersi bulunan öğrenciler ve 2 barajını aştıktan sonra hiç alınmayan derslerin kapsandığı ders seti içerisinden seçim yapılmasına dair hak tanındı.

Ayrıca; 2.00 skorunun altında kalan öğrenciler ise FF notundan itibaren sıralama ile şartlı geçilen CD,DC,DD derslerini kapsamak üzere 5 ders seçimi yaparak yaz okulu eğitimlerine devam edebileceklerdir ibaresi eklendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler