AÖF Yüksek Lisans Ve Doktora Başvuru Sonuçları Açıklandı

AÖF Yüksek Lisans Ve Doktora Başvuru Sonuçları Açıklandı

Anadolu Üniversitesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Programlara Başvuru Sonuçları enstitüler tarafından ilan edildi.

Sonuçlar Nereden Öğrenilir
Anadolu Üniversitesinde yüksek lisans ve doktora yapmak için adaylar başvurularını yapmıştı. Okul mezuniyet ortalaması, ALES puanı ve YDS puanı gibi kriterlere göre adayların puanları hesaplandı. En yüksek puandan başlayarak kontenjan sayısı kadar aday yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmaya hak kazandı. 

AÖF Anadolu üniversitesi tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Programlara Başvuru Sonuçları enstitüler tarafından ilan edildi. Adaylar Anadolu Üniversitesi resmi web sitesinden başvuru sonuçlarını öğrenebilecekler. 

Yapılan duyuruda bir husus daha yer aldı. Fen Bilimleri Enstitüsüne 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi için ilk kez kaydı yapılacak öğrencilerin Eskişehir Teknik Üniversitesine kaydedileceği ve mezun olunca Eskişehir Teknik Üniversitesi diploması alacakları duyuruldu. 

Kayıt İçin Gerekli Evraklar
Başvuru sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrenciler tezli ya da tezsiz yüksek lisans yapmaları ya da doktoralar için farklı evraklar sunacaklardır. Bu yüzden kayıt öncesi sunulacak olan belgelere dikkat edilmelidir. 
Tezsiz yüksek lisans için diploma, transkript, kimlik fotokopisi, fotoğraf, askerlik belgesi sunulacak. Tezli yüksek lisansta bunlara ek olarak ALES ve yabancı dil sınav sonuç belgesi sunulacak. 

Doktora içinse diploma, transkript, kimlik fotokopisi, fotoğraf, askerlik belgesi, ALES ve yabancı dil sınav sonuç belgesi teslim edilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.