Arapça Bilen 46 Yaş Sınırlı Kamu’ya Personel Alınacak

Arapça Bilen 46 Yaş Sınırlı Kamu’ya Personel Alınacak

Kamu kurum ve kuruluşları personel alımları sürüyor. Son yayınlanan ilanda kamu kurumuna 46 üst yaş sınırlı Arapça bilen kamu personeli alınacak. Üst yaş sınırı yüksek olan ilana başvuru nasıl yapılacak.

Kamu kurumlarına personel alımları için ilanlar yayınlanmaya devam ediliyor. Başvuru yapmak için ilanları adaylar merakla takip ediyor. Son yayınlanan ilanda Arapça bilen ve üst yaş sınırı olarak 46 yaş açıklanmıştır.

Dışişleri Bakanlığı Riyad Büyükelçiliği sekreter alımı yapacak.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olmak. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir). Çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Adaylardan istenen belgeler

Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir). Özgeçmiş (CV).Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”.). Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf olması gerekiyor.

Başvuru şekli ve tarihi

Başvurular 15 Ekim  2020, Perşembe günü mesai  bitimine kadar Büyükelçilik (Diplomatic  Quarter, Abdullah  Ibn Hudhafah  As SahmiSt.No:8604 P.O.Box: 94390, Riyadh, 11693 Saudi Arabia) adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-16:00 saatleri arasında)  şahsen  yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu değildir.

Dışişleri Bakanlığı kamu personeli alımı başvuru kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.