Asgari Ücret Beklentilerinde 6 Farklı Güncel Zam Tahmini

Asgari Ücret Beklentilerinde 6 Farklı Güncel Zam Tahmini

Türkiye’de çalışan ve iş arayan bütün vatandaşların merakla bekledikleri asgari ücret zammı hakkında bir takım analizler yapılıyor. Asgari ücret haberleri içerisinde güncel olarak ön plana çıkan zam tahmini ise şuan için 6 farklı rakam ile ifade ediliyor.

Ülke genelinde milyonlarca vatandaş asgari ücret ile çalıştıkları kurum ve şirketlerde hizmet vermeye devam ederken; asgari ücret haberleri dahilinde güncel zam tahminleri vatandaşlar arasında tartışılmaya devam ediyor.

Sadece asgari ücret ile çalışan personellerin değil; özellikle kamu ve sağlık sektörlerinde asgari ücretin katları şeklinde maaşları tayin edilen personellerde 2020 Ocak Asgari Ücret zammı hakkında beklenti içinde.

Asgari Ücret Zammında 6 Farklı Zam Beklentisi Mevcut

Geçtiğimiz yıllar baz alındığında asgari ücret zammı için en az yüzde 8’lik bir zam beklentisinin oluştuğu gözlemleniyor.  Şuan itibari ile net 2.020 TL olan asgari ücret rakamı yüzde 8’lik rakam ile Ocak 2020’de en az 2 Bin 181 TL olacaktır.

13025.jpg Haftalık Mesai Sıralamasında Lider Türkiye Oldu

Diğer zam beklentileri ise sendikaların ve kamuoyu taleplerinin doğrultusunda ön plana çıkan diğer rakamlar oluyor. Yüzde 8,5 rakamından başlayan ve kademli artışlar ile yüzde 15’e varan zam beklentilerinin gerçekleşmesi halinde ise oluşacak rakamlar şu şekilde olacak:

En Az 161 TL En Fazla 303 TL Zam Beklentisi

Yüzde 8 uygulanması halinde 161 TL zam ile 2.181 TL’ye ulaşacak olan asgari ücret; diğer rakamlarda uygulanacak zamlarda ise sırası ile: 8,5 zam için 2.192; yüzde 10 zam için; 2.222 TL; yüzde 12 zam için; 2.263 TL; Yüzde 14 Zam için 2.302 TL ve Yüzde 15 zam için ise en fazla olarak 2.323 TL maaş beklentisi oluşmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum