1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Asgari Ücret Desteği 2019 Yılında da Devam Edecek
Asgari Ücret Desteği 2019 Yılında da Devam Edecek

Asgari Ücret Desteği 2019 Yılında da Devam Edecek

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda devam eden görüşmelerde asgari ücrete verilen desteğin 2019 yılında da devam etmesi kararlaştırıldı.

A+A-

Genel Kurul’da Oylanacak
İşverenlerin çalıştırdıkları işçilere yönelik olarak asgari ücret desteği verilmektedir. Bu uygulama 2018 yılının sonu itibariyle sona erecekti. İşverenlerden gelen talepler üzerine bu uygulamanın yeni yılda da devam ettirilmesi kararı alındı. Bu karar TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Genel Kurul’da yapılacak olan oylamadan sonra da kabul edilirse teklif yasalaşacak. 

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen düzenlemelerden bir diğeri de evlerde üretilen ürünlere vergi istisnası getirilmiş olmasıdır. Böylelikle ev hanımlarının ekonomi içerisinde pay sahibi olmalarının da önü açılmaktadır. Kazançlarından vergi alınmayarak ev bütçesine daha çok katkı sunmaları sağlanmış olacak. 

Bütçe Komisyonu’nun kararlarından bir diğeri ise vergi indirimlerinin ihlalleri ile alakalı oldu. Buna göre 250 liraya kadar olan eksik ödemelerde vergi indiriminin ihlal edilmediği varsayılacaktır. Bu sayede vergi mükellefleri indirimden faydalanmaya devam edecek. Yeni kanun teklifinde daha pek çok husus bulunuyor. Tüm bunlar Genel Kurul tarafından da onaylandıktan sonra yasalaşacak. Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte hüküm doğurmaya başlayacak. Asgari ücret desteği devam edeceği için 2019 Şubat ayı gelmeden evvel bu düzenlemelerin de hayata geçirilmesi bekleniyor. Aksi takdirde Şubat ayında işverene destek sağlanması mümkün olmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.