Astsubay ve Subay Adayları Geç Başvuru Son Gün 25 Şubat 2020

Astsubay ve Subay Adayları Geç Başvuru Son Gün 25 Şubat 2020

Astsubay ve subay olmak isteyen adaylar bu askeri alımlara yönlenmiş durumda. Bu kapsamda MSÜ tarafından yayınlanan kılavuza göre geç başvuru son günü 25 Şubat 2020 tarihi olduğu üzere bu ilanı kaçırmamaları gerekmektedir.

Ülkemizde üniformalı olan işlerin başında gelen astsubay ve subay ilanlarını adaylar merakla araştırıyor. Astsubay ve subay olacaklar için yayınlanan geç başvuru kılavuzuna göre 25 Şubat 2020 tarihi son olarak açıklanmıştır. İşte MSB bünyesine yetiştirilecek askeri alımlar için yayınlanan kılavuz ve başvuru şekli detaylandırıldı.

Milli Savunma Bakanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) arasında 11 Aralık 2019 tarihinde imzalanan Protokol uyarınca, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Bakanlığınca 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacına yönelik sınav,  ÖSYM tarafından yapılacak ve değerlendirilecektir. Bu kılavuz sınavla ilgili başvuru, sınav ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile Harp Okulları/Meslek Yüksekokulları 2’nci Seçim Aşamaları Tercih İşlemleri,  2’nci Seçim Aşamaları ve Aday Yerleştirme esaslarını kapsamaktadır.

Sınava başvuran adaylar Kılavuzda ve ilgili mevzuatta yer alan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar. 6114 sayılı Kanun’un 7.  maddesinin 5.  fıkrası gereği sınav ile ilgili açıklama ve duyurular, Ölçme,  Seçme ve Yerleştirme Merkezi  (ÖSYM) Başkanlığının internet sayfasında,  2’nci Seçim Aşamaları ve Aday Yerleştirme İşlemleriyle ilgili açıklama ve duyurular Milli Savunma Bakanlığının internet sayfasında yapılacaktır. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM tarafından sınavla ilgili olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgiler, ÖSYM’nin internet sayfasından kamuoyuna duyurulacaktır.

Sınav tarihi: 29 Mart 2020 sınav saati ve süresi: 10.15, 135 dakika

Geç başvuru günü: 25 Şubat 2020 Sınav ücreti aynı gün ödenir.

Geç başvuru günü sınav ücreti: 150,00 TL.

DİKKAT: Kılavuzda yer alan ücretlerin dışında; yeniden şifre edinme, sonuçlara veya sorulara itiraz, belge çıkarma vb. nedenlerle,  adaylardan alınacak diğer ücretler,  ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından belirlenir ve ÖSYM’nin internet sayfasından kamuoyuna duyurulur. Başvuru merkezleri ve bankalar tarafından, bu kılavuzda ve ÖSYM’nin internet sayfasında belirtilen ücretlerin dışında herhangi bir işlem için adaylardan ücret talep edilemez.

Başvurusunu yapmayan veya başvurusu geçersiz sayılan, sınava girmeyen veya giremeyen, sınava alınmayan veya sınavdan çıkarılan, sınavda başarı sağlayamayan veya sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ödeme yapmış olan adayların ödedikleri ücretler iade edilmez /devredilmez. Ücretlerin doğru yatırılmasının sorumluluğu adaya aittir. Başvuru merkezleri tarafından başvuru işlemini yapan adaydan sadece başvuru hizmeti ücreti alınır, ayrıca şifre için ücret alınmaz.  ÖSYM Yönetim Kurulunun 14.01.2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi,  gazi eşi ile gazi çocuklarından başvuru hizmeti ücreti ile sınav ücreti alınmaz. (Geç Başvuru Günü yapılan başvurular bu kapsam dışındadır. Geç Başvuru Günü yapılan başvurularda adaydan sınav ücreti alınır.).

MSÜ başvuru kılavuzu içerisinde şartlar ve başvurular detaylandırılmıştır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum