1. HABERLER

  2. SORU CEVAP

  3. Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Büro Görevlisi Nasıl Olunur?
Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Büro Görevlisi Nasıl Olunur?

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Büro Görevlisi Nasıl Olunur?

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı’nda büro görevlisi olarak hizmet vermek isteyen adayların neler yapacağı merak edilirken, adaylar; büro görevlisi görevleri nelerdir? büro görevlisi nasıl olunur sorularını da yöneltmektedir. Gelen sorular üzerinde hazırl

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı dahilinde birçok meslek grubuna ait istihdam yapılmaya devam edilirken; adayların yoğunluklu olarak merak ettiği soruların arasında büro görevlisi alımlarına dair sorular yer almaktadır.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı büro görevlisi alımları için öncelikli olarak yılın belirli dönemlerinde ve kurumun ihtiyaç duyduğu ölçüde hazırlanan güncel kamu personel alımı ilanlarını takip etmek gerekmektedir. 

Bahsi geçen ilanlarda Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı büro alımı için ayrılan özel alanlardan belirtilen kriterler baz alındığında, adayların şahsen kuruma verilen tarihler arasında başvurularını tamamlayarak istihdam edilmeleri mümkün olmaktadır.

Büro Personeli Görevleri Nelerdir?

Bir kurumda hizmet veren büro görevlisi öncelikli olarak hizmet verdiği kurumun büro içi hizmetlerinin aksamaması ile yükümlüdür. Temel seviyede bilgisayar bilgisi talep edilen büro personelleri aynı zamanda verilen hizmetlerin bilgisayar ortamında envanterlerini kayıt eden kişidir.

standar-ic-haber-022.jpg 2019 İkinci Açıktan ve Naklen Memur Atama Kontenjanları Belirlendi

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Büro Personeli Başvuru Şartları

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı dahilinde büro personeli olarak görev alacak kişilerin statüleri, yayımlanan ilanlara göre yıldan yıla farklılık göstermektedir. Bu alımlar için lise düzeyinde eğitim talep edildiği gibi; bazı alımlarda yapılacak görevlendirmeler için en az lisans düzeyinde de eğitim şartı aranabilmektedir.

Adaylardan talep edilen genel şartlara göre;

1- Temel seviyede Office ve bilgisayar programları kullanabiliyor olmak,

2- Lise düzeyinde yapılacak olan alımlar için KPSS en az 50, lisans düzeyi için en az 60 puan almış olmak,

3- Üniversitelerin Dil Tarih ve Coğrafya Fakültelerinden veya Eğitim Fakültesinde eğitim veren Edebiyat, Sosyoloji, Coğrafya, Tarih gibi alanlardan mezun olmak, 

4- Özel şartlarda aksi belirtilmediği müddetçe F klavye kullanabiliyor olmak, şartlarına uyum sağlayan adayların tercih edildiği belirtilmektedir. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.