AUZEF Final Sonuçları Açıklandı

AUZEF Final Sonuçları Açıklandı

İstanbul Üniversitesi açık öğretim fakültesi (AUZEF) final sınav sonuçları açıklandı.

Geçilen, Kalınan Dersler Belli Oldu

AUZEF final sınavları 11-12 Ocak tarihlerinde yapılmıştı. Binlerce adayın girdiği sınav sonuçları 17 Ocak tarihinde yani bugün açıklandı. Sınav sonuçlarının açıklanması ile öğrencilerin geçtiği ve kaldığı dersler de belli oldu. AA,BA,BB,CB, CC ve DC notlarını alan öğrenciler derslerden başarılı oldu. DD ve DF alan öğrenciler ise şartlı olarak geçmiştir. Yani ortalamaları 4 üzerinden 2’yi aşıyorsa başarılıdırlar ancak daha altındaysa başarısız sayılırlar. FF alan öğrenciler ise başarısız olarak o dersten kalmıştır.

Öğrenciler başarısız oldukları dersler için yeniden bu dersi alarak başarılı olmalıdır. Tüm derslerin başarılı ile geçilmesi halinde ise mezun olmaya hak kazanılacaktır. Buradan alınan diplomalar örgün eğitimdekilerle eşdeğer olacak. Böylece örgün eğitimden mezun olanlarla aynı iş imkanına sahip olunacaktır. 

Açık Öğretim Fakültesi

Önceleri sadece Eskişehir’de olan açık öğretim fakültelerine İstanbul ve Erzurum da dahil oldu. Böylece örgün olarak eğitimine devam edemeyenlere üniversite mezunu olma fırsatı veriliyor. Çalışmak zorunda olanlar, sağlık sorunu yaşayanlar, engelliler ya da çocuklu ev hanımları her gün okula gitmeye gerek olmadan eğitimlerine devam edebiliyor. Sadece sınavlara girerek başarılı olmaları yeterlidir. Okudukları bölüme göre lisans ya da önlisans mezunu olmaları mümkündür. mezun olduktan sonra aynı şartlarda iş imkanlarına sahip olacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.