1. HABERLER

  2. SORU CEVAP

  3. Avrupa Birliği Bakanlığı Sekreter Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?
Avrupa Birliği Bakanlığı Sekreter Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Avrupa Birliği Bakanlığı Sekreter Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Bakanlıklar nezdinde kamu personel alımı dahilinde; Avrupa Birliği Bakanlığı bünyesinde sekreter olarak görev almak isteyen vatandaşların merak ettikleri soruların başında gelen; Avrupa Birliği Bakanlığı’nda nasıl sekreter olunur? Sekreter başvuru şartlar

A+A-

Türkiye genelinde bakanlıklar mertebesinde bürokratik görevlerin dışında kalan hizmet kalemlerinde de görevlendirmeler yapılmaktadır. Bu meslek gruplarının arasında yer alan sekreter unvanı ile Avrupa Birliği Bakanlığı’nda nasıl görev alınır?

Avrupa Birliği Bakanlığı çalışmaları kapsamında görevlendirilmek üzere sekreter olmak için başvuru şartları nelerdir? Avrupa Birliği Bakanlığı sekreter görevleri nelerdir?

Sekreter Görevleri Nelerdir?

Bir bakanlık veya özel teşebbüs kuruluşu fark etmeksizin sekreter unvanı ile görev alan her personelin asli görevi, kurumun bürokratik yapısı arasında kayıt tasnifi yapmak ve gerekli bilgilerin uygulanması için üstlerinin çalışma koşullarında planlama yapmak olarak özetlenmektedir.

standar-ic-haber-020.jpg 2019 İkinci Açıktan ve Naklen Memur Atama Kontenjanları Belirlendi

Avrupa Birliği Bakanlığı Sekreter Başvuru Şartları Nelerdir?

Sekreterlik mesleğinin en yetkin makamlarında bir tanesi olan ve bakanlıklar dahilinde yurtdışı görüşmeleri ile ateşelerin  toplantılarını koordine etmesi sebebi ile görev sorumluluğu olan kurum Avrupa Birliği Bakanlığı’dır.

Avrupa Birliği Bakanlığı dahilinde sekreter olarak görev alan bir personel öncelikli olarak yabancı dilini geliştiren ve en az önlisans mertebesinde eğitim almış olan kamu personel adaylarından olmak zorundadır.

Avrupa Birliği Bakanlığı’nda bürokratik ve diplomatik sekreterliğin dışında, kurum içi sekreter olarak hizmet vermek isteyen personel adaylarının uyması gereken şartlar ise;

1- KPSS’den en az 70 puan almış olmak,

2- Üniversitelerin İletişim Fakülteleri tercih sebebi olması dışında, en az önlisans derecesinde eğitime sahip olmak,

3- YDS’den en az 70 puan almış olmak,

4- Yetkin bir şekilde hakim olunan İngilizce dilinin dışında yabancı dil konuşabiliyor olmak,

5- Dosya ve arşiv tasnifi konusunda daha önce tecrübeye sahip olmak, şartları sıralanmaktadır.

Adayların başvurularını yapabilmesi için yılın belirli dönemlerinde açılan ve özel şartlar barındıran güncel kılavuzlara ait Avrupa Birliği Bakanlığı sekreter personel alımı ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.