B Ehliyetliler! Kamu Personeli Alımı İlanı Resmi Gazetede Yayımlandı

B Ehliyetliler! Kamu Personeli Alımı İlanı Resmi Gazetede Yayımlandı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı kadrolu statüde 50 zabıta memuru alımı başvuru ilanı 21 Ocak 2021 tarihli resmi gazetede yayımlandı. Zabıta alımları başvuru süreci ve başvuru şartları bu haberde.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 21 Ocak 2021 tarihli resmi gazetede 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak kadrolu statüde 50 zabıta memuru alımına dair başvuru detaylar yayımlandı. Zabıta alımları KPSS şartı, mezuniyet hükümlerini  ve tüm başvuru süreci işe diğer şartları bu haberimizde hazırladık.

50 Zabıta Alımı KPSS ve Mezuniyet Şartı

Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 8. Derece kadrolara 50 Zabıta Memuru alımı için Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler Önlisans programlarının birinden mezun olmak, en az (B) sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor. Kadın ve erkek adaylar olmak üzere başvuru yapabileceği ilan için KPSSP93 puan türünden en az 65 almak gerekiyor.

Başvuru Süreci

Başvurular 22 Şubat 2021 – 26 Şubat 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacak. Başvurular öncesi sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Kamuya B ehliyetli olmak üzere önlisans mezunu 50 zabıta memuru alımı için başvuru genel şartlarının yanı sıra özel hükümler de bulunmaktadır. Başvuru genel şartlarını aşağıdaki “Başvuru Kılavuzu”nda ayrıca indirebilirsiniz. Bu haberde özel şartlarının tamamına yer verdik.

Memur Alımları Başvuru Özel Şartları

İlan edilen zabıta memuru kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak gerekiyor.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olma gerekiyor.

13 Ekim 1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum