B Sınıfı Ehliyetliler! Çorlu Belediyesi 25 Zabıta Memuru Alacak

B Sınıfı Ehliyetliler! Çorlu Belediyesi 25 Zabıta Memuru Alacak

B sınıfı ehliyeti olanlar dikkat. Çorlu Belediyesi’ne zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. İlk defa atanmak üzere yapılan açıklamada adayların şartlara uyması bekleniyor. Alımı yapılacaklar için şartlar sunuldu.

Zabıta memuru için en az B sınıfı sürücü belgesi, yapı denetimi ön lisans, harita ve kadastro, inşaat teknolojisi, halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve tanıtım, çevre koruma ve kontrol, çevre temizliği ve denetimi, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, ulaştırma ve trafik hizmetleri, işletme yönetimi, yerel yönetimler, gıda teknolojisi gibi bölümlerden mezun olmak.

Zabıta memuru beden eğitimi ve spor öğretmenliği, acil yardım ve afet yönetimi, sosyoloji, spor yöneticiliği lisans programlarının birinden mezun olmak, en az b sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.  KPSSP93 puan türünde en az 65 puan almak gerekmektedir.

Başvuru Özel Şartları
Çorlu Belediyesi zabıta alım şartları 2018 yılı KPSS’ ye girmiş olma durumu aranır. Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamak, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesi A fıkrasındaki genel şartlara uyum sağlamak gerekir. Boy ve kilo tespitleri için belirlenen şartlar konusunda kurallara uymak, kadınlarda en az 1.60 metre, erkeklerde en az 1.67 metre şartını yerine getirmek gerekir. Boy kilo oranında da 10 kilodan fazla kilo olmaması gerekir.

Başvuru İçin Uygulamalı Sınav

Başvuru için uygulamalı ve sözlü sınava girebilmek için bazı şartlar yerine getirilmelidir. 24.08.2020 -28.08.2020 günü saat 17.00’ ye kadar işlemler yapılacaktır. Elektronik ortam açısından gerekli imzalar ve doldurulması gereken belgeler Belediye internet adresinden tamamlanmalıdır. Bu belgelerle beraber Hatip Mahallesi Ali Osman Çelebi Bulvarı No:74 Çorlu/Tekirdağ adresi Çorlu Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Salonu’na başvuru yapılmalıdır.

Yapılan doğrudan başvuru ile beraber boy ve kilo ölçümü olur ve süreç tamamlanır. Yapılan başvurularda şahsen işlem gerçekleşir. Bilgilerde ve belgelerde eksiklik olursa değerlendirme olmayacaktır. Uygulamada kadro ile alakalı olarak yetenek ölçümü hedeflenmektedir. Yani sportif ölçüleri kapsayacak biçimde bir işlem yapılır. Sınav konularında sözlü sınav için Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Mahalli idareler gibi içerik konuları bulunmaktadır.

Başvuru kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum