Bakan Fakıbaba Veteriner Sağlık Teknikerler Konusunda Ne Yapacak

Bakan Fakıbaba Veteriner Sağlık Teknikerler Konusunda Ne Yapacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Yeni Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba atama bekleyen binlerce veteriner sağlık teknikerlerine umut olacak mı? Veteriner sağlık teknikerlerinin Yeni Bakan Fakıbaba’dan talepleri şu şekilde belirtilmiştir. İşte teknikerlerin o talepler

Kabinede yapılan yeni değişiklikle beraber Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da el değiştirmişti. Yeni Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’dan veteriner sağlık teknikerlerinin bazı talepleri bulunmaktadır.

Veteriner Sağlık Teknikerlerinin yeni bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’dan istekleri şu şekilde belirtilmiştir:

“Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında istihdamları gerçekleştirilen Veteriner Sağlık Teknikerleri yeni bakan Ahmet Eşref Fakıbaba’dan umutlular.

Her türlü teknik bilgi ve beceriye sahip olarak okullarından mezun olan gençler bakanlıkta ve özel sektörde kendilerine yer bulamamaktan dert yanmaktadırlar. Ülkemizin kanayan yarası olan ve düzene oturtulamayan hayvancılık sektörü teknik personel yetersizliği yüzünden daha da yola gelmez bir hal almıştır. Üniversitelerden mezun olarak Veteriner Sağlık Tekniker unvanını alan gençler bakanlıkta istihdam edilerek teknik personel açığı kapatılmalıdır. Eğitimleri doğrultusunda aldıkları bilgileri halkı, ülkesi için kendini feda edecek mezunlara kadro açılarak fırsat verilmelidir. Fakat bakan Faruk Çelik’in de bakanlığı döneminde yakinen bildiği ara eleman eksikliğine rağmen bakanlık hiçbir suretle yıllardır atama yapmamaktadır.

Bakanlık tekniker istihdamı sadece merkezi alım kadro sayılarına göre düzenlenmektedir. Bu düzenlemeden dolayı tekniker unvanında personel alımı yapılamamaktadır. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere diğer bakanlıklar ara eleman ihtiyaçlarını binlerce kişilik alım ilanları yayınlayarak gerçekleştirmektedirler. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da bir an önce bu duruma el atmalı ve tekniker istihdamını sözleşmeli alım ve merkezi alım yolu ilke iki şekilde gerçekleştirilerek ara eleman ihtiyacı karşılamalıdır.

Bizler mezun ve atama bekleyen sayıları yirmi binleri bulan Veteriner Sağlık Teknikerleri olarak bakanımıza ve ilgili tüm yetkililere “Artık zamanı gelmedi mi?” diyoruz!”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.