Bakan Selçuk Telafi Eğitiminin Ne Zaman Olacağını Açıkladı

Bakan Selçuk Telafi Eğitiminin Ne Zaman Olacağını Açıkladı

MEB Bakanı Selçuk, uzaktan eğitim verilerini saptadıktan sonra Eylül ayında kaç haftalık telafi eğitimi yapılacağını belirleyeceklerini söyledi.

Uzaktan Eğitimin Verimliliği Ölçülecek

Salgın halen devam ederken Bakan Selçuk, öğretmenlerle video konferans yoluyla buluştu. Konferansta uzaktan eğitim ve mevcut durum değerlendirmesi hakkında görüşmeler yapıldı. MEB öğretmenlerin en çok merak ettiği konu telafi eğitimlerinin nasıl yapılacağıydı.

Bakan Selçuki öncelikli amaçlarının şu an devam eden eğitimden ne kadar verimlilik alındığının saptanması olduğunu söyledi. EBA ve Akademik Destek üzerinden devam eden eğitimlerin verimliliği ölçülecektir. Öğrenciler bu derslerden ne kadar kazanım elde etti belirlenecektir. Bu veriler tespit edildikten sonra ise telafi eğitimi süresi belirlenecektir.

Telafi Eğitimleri Eylül Ayında Yapılacak

Telafi eğitimleri Eylül ayında yapılacaktır. O zamana kadar uzaktan eğitim ile ilgili merak edilen tablo ortaya çıkacaktır. Eğer öğrenciler uzaktan eğitimden beklenen faydayı görmüşse eğitimler daha kısa tutulabilecektir. Ancak uzaktan eğitimin verimliliği düşükse eğitimlerin daha uzun ve kapsamlı olması gerekecektir. Ancak her halükarda Matematik gibi yüz yüze yapılması gereken eğitimlerin telafisi yapılacaktır.

Bakan Selçuk’un açıklamaları Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında telafi eğitimleri yapılmayacağını göstermektedir. Haziran ayında salgın tehlikesi henüz geçmemiştir. Temmuz ve Ağustos ayları ise hem öğrenci hem de öğretmenler için yaz tatili olarak belirlenmiştir. Bu sebeple telafi eğitimleri Eylül ayında yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.