Bakan Selçuk’a 60 Bin Öğretmen Ataması İçin Kritik Çağrı

Bakan Selçuk’a 60 Bin Öğretmen Ataması İçin Kritik Çağrı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u muhatap olarak alan bir çağrı metni yayımlandı ve metin yazılı basın aracılığı kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Türkiye genelinde milyonlarca öğretmen her yıl atama yapılması ve daha önce vadedilen ama henüz o rakamlarda gerçekleştirilmeyen öğretmen atamalarının tamamlanabilmesi için yoğun bir bekleyiş halinde talepte bulunuyor.

Öğretmenlerin ve eğitimci adaylarının sayısı her geçen gün artarken, kontenjanların kademeli olarak arttırılması gündemlerinin de atama bekleyen öğretmenlerin memnuniyetine yetmediği bir duruma gelindi.

60 Bin Öğretmen Adına Çağrı

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk’un konu ile ilgili hassasiyetinin olduğunun bilinmesinden kaynaklı olarak, bizzat bakanın muhatap alındığı bir genel kamuoyu bilgilendirilmesi ve bakan dahilinde dikkate alınması talebi ile bir çağrı yayımlandı.

Bahsi geçen bildiri metni ise şu şekilde basında yerini aldı:

Sayın Ziya Selçuk; 

Bizler bu değerli vatanın eğitime gönül vermiş atama bekleyen öğretmenleri olarak, Eylül'de yeni atama müjdesi gelmesini ve 60 bin atama yapılmasını istiyoruz. Çünkü 700 bine yakın atama bekleyen insan var. Ayrıca okullarda 100 bine yakın açık var ve bu açıklar ücretli öğretmenlerle giderilmeye çalışılıyor. Ücretli öğretmenlik sistemini kaldırmanızı, onun yerine 60 bin yeni öğretmen ataması yapmanızı umut ediyoruz.         Ayrıca işlevi olmayan mülakatın da kaldırılarak sürecin hızlanmasını talep ediyoruz. Gereğini arz ederiz.                                                        

Saygılarımızla...

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum