Bakan Selçuk'tan 15 Şubat'ta Yüz Yüze Tam Kapasite Eğitim Açıklaması

Bakan Selçuk'tan 15 Şubat'ta Yüz Yüze Tam Kapasite Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklamasında 15 Şubat tarihi için yüz yüze eğitimde tam kapasite olacağı yönünde açıklamada bulundu. Tam kapasite yüz yüze eğitim açıklamasına dair detaylar haberimizde.

Milli Eğitim Bakanlığında 1. dönem eğitim öğretim faaliyetleri uzaktan bir şekilde yürütülmeye devam ediyor ve 22 Ocak 2021 itibarıyla da sona erecek. 3 haftalık tatilin ardından da 15 Şubat 2021 tarihi itibarıyla 2. dönem eğitim öğretim faaliyetleri başlayacak.

Yüz Yüze Eğitim'de 15 Şubat'ta Tam Kapasite

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son yaptığı açıklamada 15 Şubat tarihi için tam kapasite ile yüz yüze eğitime geçme kararlılığının olduğunu ve tüm paydaşların da aynı şekilde bu niyette olduğunu belirtti. Selçuk'un açıklama tam metni şu şekildedir:

"15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var"

15 Şubat'ta Okullar Nasıl Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı 15 Şubat 2021'de 2. dönem okulların nasıl başlayacağına dair de önemli açıklamalarda bulundu. Bu sorunun bir kısmı Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun uygulama takvimiyle alakalı bir konu, bir kısmı da Milli Eğitim Bakanlığının alması gereken tedbirlerle ilgili.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak bakıldığında toplumu, aileleri, çocukları araştırma temelli izlendiği belirtildi. Sahada yüzlerce araştırma yapıldı ve bunlar da yayınlandı. Bu araştırmalar gösteriyor ki okulların bugün kapatılması bugünün problemi olmadığın belirtti.

Okulların Kapalı Olması Gelecek İçin Problem

Selçuk açıklamasında okulların kapanmasının bugünün değil gelecek yılların da problemi haline geleceğini belirtti ve sözlerini şöyle devam ettirdi: Türkiye, OECD ve Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde okullarını en fazla süre kapalı tutan ülkeler arasında başlarda geliyor. Biz bunu daha kontrollü olabilmek, riski daha iyi yönetebilmek için yaptık ve bugün de bunun doğru bir karar olduğunu görüyoruz.

15 Şubat’ta Okullar Tam Kapasiteyle Açılabilir

Ancak 15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var. Bunu da ilgili tüm kuruluşlarla ve ortamlarda paylaşıyoruz, paylaşacağız açıklamasında bulundu.                     

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.