Bakan Selçuk’tan Kritik 3600 Ek Gösterge ve EYT açıklaması

Bakan Selçuk’tan Kritik 3600 Ek Gösterge ve EYT açıklaması

Milyonlarca vatandaşın beklediği konular hakkında beklenen açıklamalar yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 3600 Ek Gösterge ve EYT ile ilgili konuların son hali belirtildi. İşte bakan açıklamaları…

Ülke genelinde 2019 yılının en büyük gündem maddeleri haline gelen ve yaşanılan yerel seçimler döneminde seçim vaadi olarak en fazla zikredilen vaatler arasına giren EYT ve 3600 Ek Gösterge konuları ile ilgili olarak açıklama bekleniyordu.

2020 yılının planlamaları arasında öncelik verileceği söylenen konular hakkında yapılan açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Söz konusu açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapıldı.

Bakan Selçuk’tan 3600 Müjdesi, EYT Vetosu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinde bulunan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bizzat yapılan açıklamalarda 2020 yılında bakanlık çalışmalarının daha kompakt olacağı ve bütüncül bir yaklaşımla hazırlanan çalışmaların sonuçlandırılacağı müjdesi verildi.

Bakan Selçuk; verilecek müjdelerin arasında öncelikli yere sahip olduğunu söylediği 3600 Ek Gösterge kanunun kısa süre içerisinde uygulanacağını ve konu ile ilgili olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın  da talimatının bulunduğunu beyan etti.

14329-001.jpg Cumhurbaşkanı’ndan GSS borcu olanlar sağlıktan faydalanacak tebliği

EYT’lileri Üzen Gelişme!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada; EYT konusunun pratiğinde pürüzler var, yaşa takılanların çoğu 43-47 yaş aralığında ve hala çalışmaya devam eden insanlar olduğunu ifade ederken; bu sistemin reforme edilmesi gerekiyor ama EYT bekleyen vatandaşların tamamının bu sistemde hemen emekli edilmesi durumunda daha büyük sorunların oluşacağına da dikkat çekildi ve şuan için sıcak bakılmadığı açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum