Bakan Selçuk’tan Okulların Açılış ve Tatil Tarihleri Açıklaması Geldi

Bakan Selçuk’tan Okulların Açılış ve Tatil Tarihleri Açıklaması Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamayla birlikte okulların 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılış ve tatil tarihleri belli oldu.

2019 senesi itibari ile bakanlıklar bünyesinde, Türkiye’nin hem üretim hem de eğitim alanında yapması  gereken atılımın önünü açabilmek ve uygun ortam sağlayabilmek için birçok bakanlık bünyesinde köklü değişiklik kararları ve çalışmaları gerçekleştirildi.

MEB’den Yeni Sistem

Bahsi geçen bakanlık çalışmalarının ve köklü değişiklikler yapılması yönünde karar alan bakanlık faaliyetlerinin ne fazla yaşandığı kurumların ilk sırasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) geldiği kayıtlara geçti.

MEB tarafından okulların ve öğrencilerin daha faal ve daha verimli eğitim öğretim yapabilmesi amacı ile bundan sonraki süreçte tatiller ve eğitim tarihlerinde değişiklik yapılacak ve amaç daha fazla konsantrasyon ve uygulamalı eğitim odaklı olacak.

Tatil Tarihlerinde Radikal Değişiklik

MEB Bakanı Ziya Selçuk’un aldığı kararlar neticesinde değişen ve Milli Eğitim’de yılllar sonra hayata geçecek olan yeni tatil uygulaması ile birlikte öğrencilerin yaz tatilinde iki hafta kesintiye uğrayacak ve öğrenciler yıl içerisinde iki farklı hafta olarak yeni tatil dönemleriyle eğitim öğrenimlerine devam edecek.

Okullar Ne Zaman Açılacak? Tatiller Ne Zaman Olacak?

Merakla beklenen yeni sistemin eğitim öğretim takvimi de belli oldu. Bizzat MEB Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre; Okullar için açılış: 9 Eylül, İlk Ara Tatil: 18-22 Kasım, Yarıyıl Tatili: 20-31 Ocak, 2. Ara Tatil: 6-10 Nisan tarihlerinde olacak. Okulların kapanış tarihi ise 19 Haziran tarihi olarak ilan edildi.

ekran-alintisi.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.