Bakanlık 42 Kütüphaneci, Büro Personeli ve Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Bakanlık 42 Kütüphaneci, Büro Personeli ve Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Bakanlık iş ilanları yayınlanarak 42 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Alım branşları kütüphaneci, büro personeli, arşiv uzmanı, dizgi operatörü, teknisyen, programcı, tashihçi ve mütercim (tercüman) olarak verilmiştir.

Kadrolu kamu personeli alımı ilanlarını takip eden adaylar için kılavuz yayınlandı. Bakanlık iş ilanları öğrenim durumlarına göre unvan verilecektir. Kütüphaneci, mütercim (tercüman), teknisyen, dizgi operatörü, arşiv uzmanı, büro personeli, tashihçi ve programcı alımı yapılıyor.

Kütüphaneci alımı başvuruları

Adaylar başvurularını AYK resmi internet sitesinde yer alan başvuru linki aracılığı ile 4 Aralık 2020 tarihine kadar online işlem yapılacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından görevlendirme yapılacaktır.

kutuphane.jpg

Kütüphaneci ve büro personeli alımı

Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü mezunu olmak şartı ile Kütüphaneci alımı yapılacak olup; Radyo, Sinema ve Televizyon; Radyo, Televizyon ve Sinema; Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV Sinema; Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar, Radyo ve Televizyon veya Radyo-TV, Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf, Sinema TV-Fotoğraf, Sinema ve Dijital Medya lisans programlarının birinden mezun olmak şartı ile Büro Personeli alımı yapılacaktır.

Gazetecilik, Gazetecilik ve Kitle İletişimi, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler, Yeni Medya ve Gazetecilik, Basım ve Yayımcılık, Basın ve Yayın, Basın ve Yayımcılık, Basın-Yayın lisans programlarının birinden mezun olmak şartı ile Büro Personeli alımı yapılacak olup; İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon lisans programlarının birinden mezun olmak şartı ile 1 kişilik Büro Personeli alımı yapılacaktır.

Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak şartı ve asgari YDS D seviyesinde puan şartı ile Programcı alınacak olup; Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının Büro Makineleri Teknik Servisi, Elektrik Tesisatları veya Pano Montörlüğü dallarının herhangi birinden mezun olmak şartı ile Teknisyen alımı yapılacaktır.

Grafik, Grafik Sanatlar, Fotograf ve Grafik Sanatlar (Grafik), Grafik Sanatları, Grafik Tasarım, Grafik Tasarımı, Grafik Sanatlar ve Grafik Tasarım, Grafik Resimleme ve Baskı lisans programlarının birinden mezun olmak şartı ile 1 Diğer Teknik Hizmet Personeli istihdamı gerçekleştirilecektir.

Tashihçi alımları için sadece mesleki uygulama sınavı uygulaması yapılacak olup; diğer alımlar için KPSS puan şartı bulunmaktadır.

Tarih Bölümü mezunu olmak, Arapça veya Farsça dersi almış olmak şartı ile 9, Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü mezunu olmak şartı ile 1 ve ayrıca Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olmak şartı ile de 2 kişilik Arşiv Uzmanı alımı yapılacaktır.

Arap Dili ve Edebiyatı veya Arapça Mütercim-Tercümanlık bölümlerinden mezun olmak şartı ile 2; Fars Dili ve Edebiyatı veya Farsça Mütercim-Tercümanlık bölümlerinden mezun olmak şartı ile 2 kişi ve ayrıca Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olmak şartı ile 4 Tashihçi alımı yapılacaktır.

Arap Dili ve Edebiyatı veya Arapça Mütercim-Tercümanlık bölümlerinden mezun olmak şartı ve Fars Dili ve Edebiyatı veya Farsça Mütercim-Tercümanlık bölümlerinden mezun olmak şartı ile 2 Mütercim Tercüman alımı yapılacak olup; ilgili alımlar için asgari YDS B puanına sahip olmak gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.