1. HABERLER

  2. PERSONEL ALIMI

  3. Bakanlık 785 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Bakanlık 785 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bakanlık 785 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kültür Bakanlığınca istihdam edilmek üzere 785 sözleşmeli personeller için alım başvuruları tamamlandı sıra başvuru sonuçlarına geldi. Bakanlık bünyesinde alınacak kütüphaneci, arkeolog, müze araştırmacısı, mimar, tekniker, şehir plancısı, tercüman alımın

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alım ilanına çıkılan 25 Eylül'de başvurular başlayıp 9 Ekim gecesi başvuruları biten 785 sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçlarına sayılı günler kaldı.

Bakanlıkça yapılan duyuruda Sözleşmeli personel alımında başvuru sayısının fazla olduğu bilgisi verildi. Bu nedenle sözleşmeli personel alımında inceleme devam etmekte olup, 22 Ekim 2019 tarihinde sıralama listesi açıklanacağı belirtildi.

22 Ekim günü açıklanan listede giriş sınavına hak kazanan adaylar bakanlık tarafından değerlendirmeye tabi tutulacaklar. 

Sınavda pozisyon unvanına ilişkin mesleki bilgi düzeyi; kavrama, muhakeme etme, özetleme ve ifade etme yeteneği; liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu; özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı; genel yetenek ve genel kültürü; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı maddeleri yönergesine göre giriş sınavı yapılacak.

Bakanlığın altı madde üzerinden yapacağı değerlendirme 10'ar puan üzerinden hesaplanıp adayın başarı sırası belirlenecek. Sıralama sonucu başarılı olan adaylar Kültür ve Turizm Bakanlığınca sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.