1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Bakanlık Merkezi ve Taşra Teşkilatında 785 Kamu Personel Alımına Başvuru
Bakanlık Merkezi ve Taşra Teşkilatında 785 Kamu Personel Alımına Başvuru

Bakanlık Merkezi ve Taşra Teşkilatında 785 Kamu Personel Alımına Başvuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı yakın zamanda personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları neler? 785 kişilik kamu personeli alımı başvuru kılavuzu yayımlandı başvuru alınıyor. Peki personel alımı ne zaman yapılacak? Sorusunun cevabını haberimizde bula

A+A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı için başvurular 25 Eylül tarihinde kurumun resmi internet adresi üzerinden yapılmaya başlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 personel alımı şartları pek çok kişi tarafından internet üzerinden aranıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın alım yapacağı kadrolar ise: Kütüphaneci, Mühendis, Şehir plancısı, Tekniker, Arkeolog, Müze araştırmacısı, Mütercim-Tercüman alımı olarak belirlendi.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?
Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personel alımı için başvuru tarihleri 25 Eylül-9 Ekim olarak belirlendi. Başvuruların tamamı elektronik ortamda alınıyor. Sınava katılmayı düşünen adaylar, bakanlık ana sayfası üzerinde yer alan “Sınav Başvuru Sistemi” sistemi üzerinden gerçekleştiriyor. 

Başvuru Şartları Nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesine uygun olmak, Görevini sürekli olarak yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak, Engelli ya da eski hükümlü olmamak, Belirtilen kadrolar Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93, puan türünden asgari 70 ve daha yukarı puan almak, Adayların, belirtilen pozisyonlar için belirlenen öğrenim ve bölüm mezunu olmaları gerekir.

Güvenlik Soruşturması olumlu sonuçlanmak, Başvuru sonrasında işe alınacak işçilerin deneme süresi iki ay olarak belirlenmiştir. Deneme süresi içinde başarısız olan adayların iş akdi, bildirim süresine bakılmadan tazminatsız şekilde kurum tarafından feshedilecektir.  

Kuruma başvuru gerçekleştirecek olan adayların talep şartlarını tam olarak yerine getiremediği sonradan anlaşılması durumunda görevi idare tarafından sonlandırılabilecektir.

Askerlik ile ilişiği olmamak, Sosyal güvenlik kurumlarından emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı almamak, Başvuru yapacak adayların vardiyalı çalışmaya engel durumu olmaması gerekir. 

Adaylar, kamu hizmetine ihtiyaç duyulan illerde bulunan hizmet birimlerinde göre almasından dolayı iller arası nakil hakkı adaylara herhangi bir şekilde verilmeyecektir.

Personel alımı başvuruları kurumun resmi internet adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. Kamu personeli alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.