1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. Bakanlıklar, Öğretmenevi, Kamu Kurumları 18 İşçi Alımı Yapıyor İŞKUR
Bakanlıklar, Öğretmenevi, Kamu Kurumları 18 İşçi Alımı Yapıyor İŞKUR

Bakanlıklar, Öğretmenevi, Kamu Kurumları 18 İşçi Alımı Yapıyor İŞKUR

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı, Malatya Öğretmenevi, Mesleki Yeterlilik Kurumu, MSB, Balıkesir öğretmenevi tarafından İŞKUR daimi işçi alım ilanları yayımlandı.

A+A-

İŞKUR kamu kurum ve kuruluşlarına personel teminine devam ediyor. Alım duyurusu yayımlanan ilanlarda başvuru şartları öğrenim şartları değişiklik göstermektedir. Bakanlıklar, Öğretmenevi ve diğer kamu kurumlarının alım gerçekleştireceği personel sayısı da belli oldu. İşte kontenjan dağılımı.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 8 daimi işçi alımı yapacağını duyurdu. Alımı yapılacak işçilerden 5'i beden işçisi kadrolarına 3'ü de aşçı kadrolarına yerleştirilecek. Son başvuru tarihinin 11 Ekim olduğu ilanda alımlar en az ortaokul mezunu adaylar arasından alınacak.

İlana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacakken temizlik işçisi ilanı için takip numarası 00005197227 olurken engelli personel statüsünde alınacak aşçı için takip numarası 00005197389 olarak belirlenmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara Mamak'ta görevlendirmek üzere 1 kişi alacak. İlkokul mezunu adaylar tarafından alınacak alım ilanında KPSS şartı bulunmuyor. Uluslararası Hayvancılık Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğünde geçici statüde ( 5 ay 29 gün süre ile)  alınacak işçi için yayımlanan ilan takip numarası 00005197096 olarak belirlendi.

Malatya Öğretmenevi de işçi alımı duyurusu yayımladı. Malatya Akçadağ Öğretmenevi'nde görevlendirilmek üzere alınacak personel için ilan takip numarası 00005197667 oldu. İlkokul mezunu vatadandaşlar arasından alımı yapılacak Kalorifer Ateşçisi kadrosu için yayımlanan ilanda geçici süreyle işçi alınacağı açıklandı. Son başvuru tarihi bu ilanda da 11.10.2019'dur.

Mesleki Yeterlilik Kurumu da inşaat mühendisi alımı yapacağını kamuoyuyla paylaştı. Lisans mezunu adaylar arasından alımı yapılacak ilanda sınav şartlarında E-KPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı)'ye girme şartı bulunmaktadır. Adayın ayrıca Mühendislik Fakültelerinin İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. 1 kişinin alınacağı ilanda takip numarasının 00005198123 olduğu duyuruldu.

MSB alım duyurusunu yayımladığı ilanda Bilişim Teknolojileri Teknisyeni unvanıyla alım yapacağını ifade etti. KPSS şartının aranmadığı ilanda mezuniyet şartı lise ve dengi okullardan mezun olmaktır. Alımı yapılacak personel ANT Başkanlığı bünyesinde teknisyen olarak  istihdam edilecek. Alım için ilan takip numarası ise 00005198333'tür.

Balıkesir'de öğretmenevi de lisans mezunu personel alımı yapacak. Sındırgı Öğretmenevi mutfağındaki yemek üretiminin her aşamasında (mal kabulü, yemek üretimi, sevkiyatı, dağıtım ve sonrası hizmetler) hazır bulunup, gerekli kontrolleri yapma göreviyle alınacak ilanda takip numarası 00005198283 iken adayların lisans mezunu olup KPSS P3 puan türüne sahip olmaları gerekmektedir. 

Bartı Amasra Öğretmenevi de alım yapacak bir diğer öğretmenevidir. Aşçı alımı yapılacak ilanda mezun şartlarında ilkokul iken KPSS şartı aranmaması da ilanın bir diğer duyurusudur. Takip numarasının 00005198628 olduğu ilanda başvurular İŞKUR internet sitesinden yapılacak.

Bartın İl Özel İdaresi de işçi alımı yapıyor. Yayımladığı alım duyurusunda 4 kişi alacağını açıklayan İl Özel İdaresi, alım kadrosu olarak çöpçü unvanıyla alım gerçekleştirecek. Alım yapılacak personeller en az ilkokul mezunu olacakken kadrolar için ayrı ayrı alım duyurusu yayımlandı. Geçici personel alımı duyurusu için ilan takip numaraları 0000519845500005198556 ve 00005198455 olarak belirlendi.

İlanlara başvurular İŞKUR internet sitesinden yukarıdaki takip numaraları ile ya da İŞKUR il müdürlüklerinden yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.