Bakanlıktan Hizmet Puanıyla İlgili Kritik Resmi Yazı

Bakanlıktan Hizmet Puanıyla İlgili Kritik Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 il müdürlüklerine önemli bir resmi yazı gönderdi. Hamza Aydoğu tarafından gönderilen resmi yazı öğretmen ve öğretmen adaylarının ilgilendirmektedir. Gönderilen kritik resmi yazı atama ve yer değiştirmedeki hizmet puanlarını etki

İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, MEB müdürlüklerine önemli bir resmi yazı gönderdi. Gönderilen resmi yazıda hizmet puanlarının güncellenmesiyle ilgili kararlar yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı alt kurumlarına gönderiği resmi yazıda, okulların hizmet puanlarının yeniden belirlenmesini talep etti. Aralık 2018 tarihli kararla yayımlanarak yürürlüğe giren okulların hizmet puanları böylelikle yeniden güncellenmiş olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün gönderdiği yazı 22279008 sayılı ve "Hizmet Alanları" konulu resmi evraktır. Müdürlüklere gönderilen bu yazı neticesinde 8-29 Kasım 2019 tarihleri arasında okulların hizmet puanı bilgi güncellemesi yapılacak.

Yazıda ilgili yönetmeliğin 39. maddesinin 3. fıkrasındaki "Eğitim-öğretime yeni açılan ya da dönüştürülen eğitim kurumları ile bulundukları yerleşim yerinin idari bağlılığının değişmesi ve benzeri nedenlerle hizmet alanının yeniden belirlenmesi gereken eğitim kurumları, her yıl valiliklerin kasım ayı içinde yapacakları teklifler doğrultusunda aralık ayı içinde Bakanlıkça değerlendirilir ve Tebliğler Dergisinde yayımlanır." açıklaması dayanak gösterildi.

Böylelikle Valiliklerce hizmet alanı değiştirilmesi uygun görülen Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların hizmet puanı güncellenecek. Güncelleme MEBBİS modülü üzerinden 18-29 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yer değiştirmede önemli bir kriter olan hizmet puanı sayesinde yıl üzerinden o okulda görev yaptığı süre boyunca öğretmenlere verilen puandır. Örneğin bir okulun hizmet puanı 30 ise öğretmenin orada 3 yıl görev yapması halinde alacağı hizmet puanı 90'dır. Bu puan iller arası yer değiştirmede de önemli sayılmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum