Bankalar Emekliler İçin Promosyon Yarışına Giriyor

Bankalar Emekliler İçin Promosyon Yarışına Giriyor

Yeni emekli olanlar ya da emekli olup bankalarla anlaşma yapmamış olanlar tüm bankaların fırsatlarını değerlendirerek en avantajlı olan promosyonu tercih edebilirler.

İlk Promosyon Alanlar İçin Süre 2020’de Doluyor
Hangi sigorta kolundan emekli olunursa olunsun tüm emekliler için bankalar promosyonlar vermektedir. 3 yıl boyunca maaşını aynı bankadan alacağına yönelik sözleşme imzalayan emeklilere 400-500 lira arasında promosyon verilmektedir. Bunun yanı sıra başka bir emekliyi de bankalarına davet eden emekliler de 100 ile 125 lira arasında değişen ilave promosyon almaya hak kazanmaktadır. 

İlk olarak 2017 yılında çıkarılan bu düzenleme ile emekliler sözleşme imzalamış ve promosyon almışlardı. İmzalanan 3 yıllık sözleşmenin süresi ise Mart 2020 yılı itibariyle dolacak. Emekliler bu sürenin dolması ile birlikte diledikleri banka ile yeniden anlaşma imzalayabilir. Bankalar sadece promosyon ödemesi yapmamaktadır. Bunun yanı sıra maaşların 2 gün erken yatması, EFT veya havale ücreti alınmaması gibi birtakım ayrıcalıklar da sağlanmaktadır.
Emeklilere tanınan ayrıcalıklardan birisi de şubede alınan sıralarda öncelik verilmesidir. Böylelikle emekliler daha erken işlemlerini halledebilecek ve böylelikle sıra beklemek durumunda kalmayacaklar. 

Düşük Faizli Kredi İmkanı 
Emeklilerin istifade edebilecekleri olanaklardan bir diğeri de düşük faizli krediler olmaktadır. bankalar kendi müşterisi olan emeklilere özel olarak düşük faizli krediler vermektedir. Bunun yanı sıra aidatı olmayan kredi kartları da sunulan avantajlar arasında yer almaktadır. Emekliler tüm bu avantajları değerlendirerek kendileri için en iyisini tercih edebilir. 

Bankaların sunmuş oldukları teklifler internet şubelerinden, çağrı merkezlerinden ya da banka şubelerinden de bilgi alınabilir. Emeklilerin maaşlarına yapılacak olan zamlar ile birlikte alacakları promosyonlar da artış gösterecektir. Zira bankalar hesaplarda tutulan paraya göre promosyon vermektedir. Böylelikle her yıl verilen promosyon miktarında artış yaşanacaktır. Ancak şunu da unutmadan ifade etmek gerekir ki 3 yıllık süre dolmadan maaş bankası değiştirilecek olursa verilen ücretin geri alınması da söz konusu olacaktır. Dolayısıyla bu sürelere azami bir şekilde riayet edilmesi son derece önemlidir. Süre ile ilgili de bankalardan gerekli bilgiler alınabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.