1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Başarılılar İçin Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Staj İmkanı
Başarılılar İçin Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Staj İmkanı

Başarılılar İçin Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Staj İmkanı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında başarılı öğrencilere külliyede staj imkanı sunulacak.

A+A-

Yarı Zamanlı Çalışma ve Staj İmkanı

Cumhurbaşkanlığı insan kaynakları ofisi tarafından üniversite öğrencilerinin katılım sağlayacağı iki yeni proje hayata geçiriliyor. İlk proje ile öğrencilere külliyede yarı zamanlı çalışma imkanı sunulacak. İkinci proje ile de külliyede staj imkanı verilecek. Her iki proje ayrı ayrı yürütülüyor ve başvurular ayrı alınarak değerlendiriliyor.

Başta sosyal bilimler öğrencileri olmak üzere tüm üniversite öğrencilerine staj imkanı sunulacak. Proje kapsamında öğrenciler kamuda yarı zamanlı çalışabilecek. Kamusal alana cumhurbaşkanlığı külliyesi de dahil olacak. Böylece külliye de nispeten halka açılmış olacak. Kamusal alan olduğu bir nebze hissedilecek.

Başvuru Şartları;

Başvuranların halen üniversite öğrencisi olması ve örgün olarak eğitimine devam ediyor olması gerekiyor. Başvuru yapanlar arasında mühendislik, psikoloji, sanat gibi pek çok bölümden öğrenci kabul edilecek. Öğrencilerden yabancı dil bilmeleri de isteniyor. İyi derecede en az bir yabancı dil bilenler başvuru yapabilecektir. Başvurusu kabul edilen öğrenciler yarı zamanlı istihdam edilebileceği gibi staj imkanı da sunulacaktır.

Projenin hayata geçirilmesi ile ilk başvurular alındı. Başvuruların değerlendirmesi sonucunda ilk yerleştirmeler de yapıldı.

İlk olarak yarı zamanlı iş projesine 527 öğrenci başvurdu. Bu öğrenciler arasından 24 tanesi seçildi ve şu anda işe başladı. Staj projesine ise 8 bin 700 başvuru geldi ve 60 öğrenci staja başladı. Bu şekilde alımlar yapılmaya devam edecektir.

Başvuru yapan ve başarılı bulunan öğrenciler insan kaynakları havuzuna eklenecektir. Böylece kamuda istihdam gerekmesi halinde değerlendirmeye alınacaktır. Liyakat ve yeteneğe dayalı görevlendirme için bu havuz önem arz etmektedir.

Proje kapsamında dönem dönem alımlar yapılmaya devam edecektir. Başvurular alındıktan sonra öğrencilerin değerlendirmesi yapılırken öncelikle başarıya bakılacaktır. Okul başarısını gösteren transkriptin yanı sıra yabancı dil başarısını gösteren belgeler sunulacaktır. Böylece değerlendirme yapılması mümkün olacaktır. Ayrıca öğrenciler titizlikle güvenlik soruşturmasından geçirilecektir. Yüksek güvenliğe sahip olan külliyede güvenlik zafiyeti olmaması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum