1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Başbakanlık 12 kişi Personel Alımı
Başbakanlık 12 kişi Personel Alımı

Başbakanlık 12 kişi Personel Alımı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı Personel Alım ilanı yayınladı. Alınacak Personel sayısı 12 kişi olarak açıklandı. Başvurular 23 Mart 2017 tarihinde başlayıp 10 Nisan 2017 de sona erecektir.

A+A-

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı Personel alacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre 12 kişi Yabancı dil gruplarına göre alınacak personel olarak istihdam edileceği açıklandı.

Alınacak personeller 12 kişi için şartlar: Türk vatandaşı veya Mavi Kart sahibi olmak, 657 sayılı Devlet Memur Kanun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak, Yazılı Sınavın yapılacağı tarih itibarıyla (22 Nisan 2017) 40 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Ayrıca Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış kaydı yabancı üniversitelerin lisans düzeyi dört yıllık eğitim veren fakültelerin belirtilen bölümlerinden mezun olması şart.

Ayrıca Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmaması, muvazzaf askerlik hizmetini bitirmiş, askerliğe ilişkin yükümlülüğünü yerine getirmiş veya sınav tarihiitibari ile en az bir sene daha askerliğini tehir etmiş olması şart.

Adaylardan istenen belgeler: T.C. kimlik numarası veya (Mavi Kart Numarası), YDS/e-YDS, eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavları belirtilen ortaöğretim tamamlama üniversiteye girişi sınavlarına ilişkin belgeler, Diploma veya mezuniyet belgesi veya YÖK onaylı denklik belgesi, Mevcut görünümü yansıtan vesikalık fotoğraf, Varsa lisansüstü eğitim diploması, Bu ilanın Sınava Katılım Şartları bölümünde yer alan tecrübe şartlarına ilişkin kanıtlayıcı belgeler, El yazısıyla yazılmış özgeçmiş, Niyet mektubu. (Eğitim, staj ve iş tecrübeleri çerçevesinde, neden Başkanlıkta çalışılmak istendiği ve mevcut birikimle Başkanlık çalışmalarına nasıl katkı sağlanacağı anlatılacaktır.).

Başvurular 23 Mart 2017 tarihinde başlayıp 10 Nisan 2017 tarihinde saat 17:00’de sonaerecektir. Adayların İstenilen Belgeler bölümünde belirtilen belgelerle ile birlikte şahsen veya posta yoluyla T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Ankara adresine başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular ile eksik belge içeren veya imzasız olan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı 12 Personel Alım İlan Kılavuzu için Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.