1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. Basımevi Müdürlüğü Engelli ve TMY Personel Alımları Yayımlandı
Basımevi Müdürlüğü Engelli ve TMY Personel Alımları Yayımlandı

Basımevi Müdürlüğü Engelli ve TMY Personel Alımları Yayımlandı

Deniz Basımevi Müdürlüğü tarafından yapılacak olan TMY ve Engelli Personel Alımı için yeni ilan ve kılavuz yayımlandı.

A+A-

Türkiye’de aracı kurumlar vasıtası ile yayımlanan personel alımı ve işçi alımları dahilinde yeni istihdamlar yapılmaya devam ederken; bir kurum tarafından farklı statüler ile yeni personel alımı yapılacağına dair ilan yayımlandı.

Söz konusu ilanı yayımlayan kurum için Deniz Basımevi Müdürlüğü merkezi istihdam adresi olarak ilan edilirken; adayların bir unvan dahilinde iki farklı statü ile görevlendirileceği açıklandı.

Alımların yapılacağı unvan için Matbaa İşçisi unvanı ilan edilirken; adayların iki farklı statüde toplamda 4 kişilik kontenjan ile istihdam edileceği açıklandı.

Engelli Personel Alımı kadrosu dahilinde görevlendirilecek olan Matbaa İşçisi alımı için başvuru yapacak olan adayların takip edeceği İŞKUR ilan numarası 00005162571 olarak ilan edilmiş olup; Engelli Sağlık Raporu 20 Şubat 2019 tarih ve 30692 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun ve çalıştırılamayacağı işlerin niteliği mutlak doldurulmuş ve istihdam amaçlı alınmış olmak şartına uyulması gerekmektedir.

En az yüzde 40 engelli olan adayların başvuruları kabul edilecektir ve adayların ilkokul lise mezunu olmaları şartı aranmaktadır.

Bir diğer statüde yayımlanan ilan için de adayların TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan) adaylar olmaları gerektiği açıklandı. İlanı takip edecek adayların 00005162706 numaralı ilanı takip etmeleri gerekmektedir.

Başvuru yapacak olana adayların; 09 Ağustos 2009 Tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2009/15188 karar sayılı “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanılacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik”in 4’üncü maddesinde belirtilen niteliklere sahip olmak şartını haiz olması gerekirken; her adayın sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

İlköğretim ve lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanlar için son başvuru tarihi 20 Eylül 2019 olup; sonuçlar ise 26 Eylül’de Deniz Basımevi Müdürlüğü : Kaynarca Mah.Liman Cad. No:2/50 Pendik /İSTANBUL adresinde çekilecek olan kura ile belirlenecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.