1. HABERLER

  2. SORU CEVAP

  3. Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Destek Personeli
Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Destek Personeli

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Destek Personeli

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilmek üzere Destek Personeli olabilmek için neler gereklidir? Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Destek Personeli başvuru şartları nelerdir? Gelen soruların cevapları haberimizdedir…

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü dahilinde Destek Personeli unvanı ile personeller istihdam edilmektedir. Peki Destek Personeli olabilmek için gerekli şartlar nelerdir?

Bir kamu personel adayının Destek Personeli unvanı ile görevlendirilmesi için öncelikle verilecek olan desteğin ve çalışılacak olan ilgili birimin bürokrasisinin bilinmesi gerekir.

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak gerçekleştirilen her çalışmada olduğu gibi bürokrasi asıldır ve Destek Personeli dahil her kamu personeli için belirlenmiş kurallar vardır.

standar-ic-haber-008.jpg 2019 İkinci Açıktan ve Naklen Memur Atama Kontenjanları Belirlendi

Öncelikli olarak Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü çerçevesinde yapılan işlerin bilinmesi gerekir. Basın-Yayın ve Enformasyon biriminde, Cumhurbaşkanlığı çalışmaları ve programlarının takvime alınması, bilişim alanlarında hizmet veren teknik personellerin desteğinin temin edilmesi, bilgisayar ve teknolojik cihazların bakım, onarım ve kurulumunda gerekli görevlerin ifa edilmesi gibi görevlere sahip olan Destek Personeli için eğitim almış olmak gerekmektedir.

Destek Personeli Nasıl Olunur? 

Bir kamu personel adayının destek personeli olabilmesi için öncelikli olarak lise, önlisans veya lisans mertebesinde mühendislik ve bilgisayar programcılığına dair verilen temel eğitimlerin sunulduğu bölümlerden mezun olmak gerekmektedir.

Bilgisayar Programcılığı vb alanlardan mezun olduktan sonra, Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlanan destek personel alımı ilanlarının takip edilmesi şarttır. Güncel kılavuz yayımlandıktan sonra belirlenmiş olan özel şartlara uyarak şahsen başvuru yapmak mümkün olmaktadır.

Destek Personeli olabilmek için KPSS genel bir şart değildir fakat sözleşmeli personel alımı için esnek olan bu şart, kadrolu personel alımlarında en az 60 puan olarak adaylardan talep edilmektedir. Personel adaylarının görev alacakları birimlere göre ileri düzeyde bilgisayar bilgisine sahip olması talep edilen bir diğer önemli kriterdir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.