Başkente Sağlık Vadisi Kuruluyor!

Başkente Sağlık Vadisi Kuruluyor!

Ankara’da kurulacak olan Sağlık Vadisi için Fahrettin Koca konuştu. Sağlık Bakanı, teknoloji gelişim bölgesi olarak planladıklarını söyledi.

Özellikle birinci etabı temel araştırma laboratuvarları ve üretim merkezi olarak planlanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca proje ile ilgili açıklama yaptı. Genel olarak daha çok tıbbi cihaz ve ürünlerin ön planda olacağını söyledi. Bu şekilde detaylandırılan bir etap olacağını belirtti. 

Sağlık Vadisi Serbest Bölge İçinde

Sağlık Bakanının Sağlık Vadisi hakkında yorumu, onların daha çok serbest bölge içinde teknolojik gelişim bölgesi olarak planladıklarını söyledi. Bunun için özellikle birinci etap için temel araştırmanın daha rahat ve hızlı şeklide olacağı, teknik yeterliliğin olduğu bir planlama yapılıyor olduğu üzerinde durdu. 

İkinci Etap Bölgesi

Ankara’da kurulacak olan Sağlık Vadisi aynı zamanda serbest bölge ve teknolojiye hizmet edecek. Bakan tarafından birinci bölge detayları bu şekilde sunuldu. Peki, sağlık vadisi ikinci etap kapsamında ise yorum nedir? Koca’nın yorumu tıbbi cihaz, ilaç ve kimyasal esaslı büyük tesislerin olacağı yönünde. Serbest bölgenin bu şekilde planlanması avantajlı olacak. Bunun için 3 bin dönüm kullanılacak. Proje için planlar hakkında detay veren Bakan Koca, 2020 yılını yerlileşme anlamında en iyi şekilde kullanacak olduklarını da bildirdi.

Sağlık Vadisi projesi kapsamında ciddi anlamda yerlileşme anlamında da katkısı olacağını söyledi. Projeye dair detayların sunulması sağlanır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum