1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Başvurusu Devam Eden Askeri Personel Alımları (Ekim 2018)
Başvurusu Devam Eden Askeri Personel Alımları (Ekim 2018)

Başvurusu Devam Eden Askeri Personel Alımları (Ekim 2018)

Askeri Personel alımlarında başvurusu devam eden (Ekim 2018) Milli Savunma Bakanlığı bağlı Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarına alımları kaçırmamanız için derledik.

A+A-

Ekim 2018 tarihinde başvurusu devam edecek, bitecek ve başvurusu devam eden askeri personel alımlarını topladık. Milli Savunma Bakanlığı Deniz, Hava ve Kara Kuvvet Komutanlıklarını başvuru devam eden ilanlar halen yayında bulunmaktadır. İşte tüm alımlar ve başvuru tarihleri. Sayfamız içerisinde Askeri Alımlar yerinde bulunan haber içeriğinde başvuru internet yeri ve linki mevcuttur. Alımlar arasında Subay, Uzman Erbaş ve Sözleşmeli Er olarak ilanlar bulunmaktadır.

Devlet personel başkanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığına pilot adayı subay alım ilanı yayınlamıştır. Başvurular başlamış olup 1 Ekim 2018 tarihi 23:59 kadar yapılması gerekmektedir. 01 Ocak 2018 tarihi itibarı ile düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 24 yaşından büyük olmamak (01 Ocak 1994 ve daha sonraki doğumlular başvurabilir. Sadece yıl hesabı yapılır, ay ve gün hesaba katılmaz.). Askeri Personel Alımı Seçim Aşaması Faaliyetleri (Sırasıyla) Nelerdir? (1) Kayıt Kabul (Fiziki Değerlendirme dahil), (2) Kişilik Değerlendirme Testi, (3) Fiziki Yeterlilik Testi (Spor), (4) İngilizce Yeterlilik Sınavı, (5) Psikomotor Testi, (6) Mülakat, (7) Sağlık Kurulu Raporu İşlemleri, (8) Pilot Adayı Seçme Uçuşu (PASU), (9) Arşiv Araştırması ve Güvenlik Soruşturması yapılacaktır. Kılavuz için tıklayın.

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine istihdam edilmek üzere Sözleşmeli uzman erbaş statüsünde yapılacaktır. Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli Askeri Personel ihtiyacının karşılanması amacıyla personel alımı yapıyor. Başvurular başlamış olup 26 Ekim 2018 tarihinde son bulacaktır. Askeri Personel alımında öğrenim (lise, önlisans veya lisans mezunu) durumları çeşitlilik arz ettiği üzere ilan kılavuzunda bulabilirsiniz. Uzman Erbaş için bazı şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. Kılavuz için tıklayın.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yerleştirilmek üzere en az ilköğretim mezunu sözleşmeli er alacağını ilan etti. Başvuracak adaylar en az ilkokul mezun olması gerekmektedir.
Alımı yapılacak sözleşmeli er Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından istihdam edilecektir. Sözleşmeli er adayları ön sözleşme yapılarak askeri eğitime alınır. Askeri eğitimi başarı ile tamamlayanlarla yetkili komutanlıklarca dört yıldan fazla olmamak kaydıyla en az üç yıllık sözleşme yapılıyor. Kılavuz için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum