1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bayındır Hizmet Kolunda TİS’te Hangi Konular Uzlaşıldı
Bayındır Hizmet Kolunda TİS’te Hangi Konular Uzlaşıldı

Bayındır Hizmet Kolunda TİS’te Hangi Konular Uzlaşıldı

Bayındır hizmet kolu ile Toplu İş Sözleşmesi sürecinde hangi konular hakkında uzlaşıldığı yazılı basın aracılığı ile kamuoyunun bilgisine sunuldu.

A+A-

2019 TİS süreci, pazarlıkların ve hak müzakerelerinin yürütüldüğü masalardan birer bire kalkılması ile son aşamaya gelmiş olmasına rağmen, etkisi itibari ile ve sonuçlarının gündeme gelmesi itibari ile gündemden düşmemeye devam ediyor.

Sendikalar ile sözcüsü oldukları grupların vekaletliğinde yürütülen görüşmeler, özellikle hükümet tarafından gelen teklif ve reddetmelerden ötürü bir süredir müzakereye açık ilerlemezken, yayımlanan son bilgiler neticesinde uzlaşılan konular ve birimlerin de sayısı artmaya başladı.

Bayındır Memur Sen 

Bayındır Hizmet Kolu olarak müzakere masasında yer bulan grup ve vekil sendika pozisyonunda masada yer alan Bayındır Memur Sen sendikası ile muhataplar arasında müzakerelerden olumlu yanıtlar alındı.

Yapılan basın açıklaması ile birlikte Bayındır Memur Sen, üzerinde  uzlaşı sağlanan maddelerden oluşan protokolü detaylı şekilde kamuoyunun bilgisine sundu.

TİS Sürecinde Uzlaşı Sağlanan Maddeler Açıklandı

Söz konusu mutabakatta yer alan maddelere göre 5. Dönem TİS sürecinde; Fiilen hizmet verilen her gün için 200 gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarda kadastro tazminatı ödenmesi kararı ile Kadastro Tazminatı,  Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde Bakım ve İşletme Şefliklerinde gişe sistemleri izleme memuru olarak çalışanlardan asli görevleri gereği memuriyet mahalli dışında ve belirli bir görev bölgesi içinde fiilen gezici olarak görev yapanlara seyyar görev tazminatı ödenmesi kararı ile; Seyyar Görev Tazminatı konularında uzlaşı sağlandı.

Ayrıca genel başlık olarak; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Fazla Çalışma Ücreti, Fazla Çalışma Ücreti, Koruyucu Giyim Malzemesi tahsisi, Tapu Müdürlükleri Personeli İçin Fazla Çalışma Ücreti ödeme konusu, Araç Kullananlara İlave 100 TL Ücret Ödemesi, 50 ve yılda 300 saati geçmemek üzere Fazla Mesai Ödemesi, Afet ve Acil durumda görevli araç kullanımına 110 TL ücret ödemesi ve Toplu Taşıma konularında talep edilen rakamlar üzerinden mutabakata varıldığı ilan edilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.