BDDK 6.500 TL Maaşla 125 Memur Alımı Yapıyor

BDDK 6.500 TL Maaşla 125 Memur Alımı Yapıyor

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme kurumu, bünyesinde bulunan ana ve danışma hizmet birimlerinde çalıştırmak üzere 125 memur alımı yapacağını duyurdu. Başvuruların Kasım'ın son haftası başlayacağı ilanda, elektronik ortamdan başvuru yapılacak.

BDDK, bankacılık, hukuk ve bilişim alanlarında uzman yardımcısı ve yeminli murakıp yardımcısı alımı yapacağı için kadroların önem derecesine göre yüksek maaş verilebilmektedir. Derece ilerlemesiyle birlikte maaşlar daha da artmaktadır.

Maaş ne kadar:

BDDK Murakıplığı, Uzmanlığı ve Bankacılık Uzmanlığı Meslekleri yüksek maaş almaktadır. Devlet memuru oldukları için ek gösterge ile maaşları daha da artacak. 2019 yılı için mesleğe yeni başlayan BDDK memurunun maaşı yaklaşık 5.800 TL'dir. Meslekte ilk üç yılını doldurarak yardımcılığı kaldırılanlar ise 2019 yılında ortalama 6.500 TL aldı. 

Kadro dağılımı:

Ataması yapılacak 125 kamu personelinin yeminli murakıp yardımcısı kadrosu için 50, bankacılık uzman yardımcısı kadrosu için 75 kadro ayrıldı.

Başvuru tarihleri:

BDDK kamu personeli alımı duyurusunda başvurular, 25 Kasım 2019 tarihi saat 14.00'da başlayarak, son başvuru tarihi olan 6 Aralık 2019 günü saat 16.00’da bitecektir.

Sınav tarihi:

BDDK duyurduğu alım ilanında bankacılık uzman yardımcısı bankacılık, hukuk ve bilişim alanlarında uzman yardımcısı giriş sınavını 21 Aralık 2019 Cumartesi günü, bankalar yeminli murakıp yardımcısı kadrosu için ise 21 ve 22 Aralık 2019 Cumartesi ve Pazar günlerinde iki oturum şeklinde yapacak.

Sınav Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nde gerçekleştirilecek.

Başvuru şekli:

Başvuru tarihi başlamasıyla birlikte adaylar internet ortamından kolayca başvuru yapabilecek. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu online ortamda doldurularak işlemler gerçekleştirilecektir.

KPSS şartı:

Yayımlanan ilanda her kadro için ayrı bir KPSS puan şartı bulunuyor. Bankalar yeminli murakıp ve uzman yardımcısı alımı için; KPSS P1, P2, P17, P18, P22, P23, P28, P47, P11, P38 veya P48 puan türlerinin birinden en az 75 puan alınması gerekmektedir.

Bilişim alanında uzman yardımcısı alımı için; KPSS P1 veya P2 puan türünde 75 puan ve üstü alınması şartı vardır. Hukuk alanında uzman yardımcısı alımı içinse KPSS P4 veya P5'ten en az 75 puan almak başvuru için gerekli bir puandır.

Mezuniyet şartı:

Yayımlanan ilanda bilişim alanında uzman yardımcısı alımı için bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, mekatronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, matematik mühendisliği, fizik, matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bölümlerinden mezun olunması gerekiyor.

Hukuk alanında ise Hukuk Fakültesi mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Bankacılık uzman yardımcısı alımında ise hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Yaş şartı:

BDDK kamu personeli alımında yaş sınırı 35 olarak belirlendi. 36 yaşından gün almış adaylar başvuru yapamayacak.

Son yayımlanan memur alımı haberlerini takip etmek için memur alımı sayfamızı ziyaret edin. BDDK 125 Memur Alımı kılavuzu için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.