BEBKA Lise Önlisans Lisans KPSS 60 puanla 9 Memur Alımı Yapıyor

BEBKA Lise Önlisans Lisans KPSS 60 puanla 9 Memur Alımı Yapıyor

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) lise, önlisans veya lisans mezunu KPSS 60 puanla 9 memur alımı ilanı yayınladı. Sözlü sınav ile alımı yapılacaklarda aranan şartlar ve diğer durumlar adaylara kılavuz halinde duyuruldu. BEBKA sınav başvuru t

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) KPSS 60 puanla lise, önlisans veya lisans mezunu 9 memur alımı sınav takvimi yayınlayarak adaylara duyurdu. Alım 3 farklı branşta yapılacağı ilan edildi. Sözlü sınav ile alım sonuçlandırılacaktır.

Başvurular 3 Şubat 2020 tarihinden başlayarak 14 Şubat 2020 tarihi saat 23.59'a kadar BEBKA internet adresinde bulunan Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Sınav Başvuru bağlantısından yapılacaktır.

Ajans 4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 200’üncü maddesi ve Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinde istihdam edilmek üzere toplam 6 (altı) Uzman, 1 (bir) İç Denetçi ve 2 (iki) Destek Personel alım yapacaktır.

Destek personeli alımı için; Ortaöğretim mezunu olmak ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi [ÖSYM] tarafından; 2018 yılında yapılan Ortaöğretim Kamu Personel Seçme Sınavında P94 puan türünden asgari 60 puan almış olmak. Veya Ön lisans düzeyinde mezun olmak ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi [ÖSYM] tarafından; 2018 yıllında yapılan Ön Lisans Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP 93 puan türünden asgari 60 puan almış olmak. Üniversitelerin iktisat, işletme, maliye, muhasebe, muhasebe ve finansal yönetim ve buna benzer bölümlerden denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının bu bölümlerinden lisans düzeyinde mezun olmak ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi [ÖSYM] tarafından; 22-28-29 Temmuz 2018 ve 14-20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında P1, P2 veya P3 puan türlerinden asgari 60 puan almış olmak.

İç denetçi alımı için; En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. Sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

Uzman personel alımı için; İktisat, maliye, işletme, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, istatistik, ekonometri, sosyoloji, şehir ve bölge planlama ve Tablo-2’de belirtilen mühendislik dallarında veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak. Sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde İngilizce dilinden YDS’den (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.

BEBKA memur alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.