Bekçi Alımı Yenilikleri; Bekçilerin Askerlik ve Maaşları

Bekçi Alımı Yenilikleri; Bekçilerin Askerlik ve Maaşları

Bekçi alımı ile ilgili yenilikler arasında neler var? Bekçilerde askerlik şartı aranıyor mu? Bekçi maaşları ne kadar? Bekçilikle alakalı adayların merak ile takip ederek araştırdığı iki konu haberini sizler için detaylandırdık.

Bekçi alımı ile alakalı yenilikler olarak askerlik şartı kalktı mı? Bekçilerin maaşları ne kadar? Bekçi adaylarının araştırdığı bu iki konu haberi detaylarını veriyoruz.

Yeni düzenleme ile birlikte bekçi alımlarıyla ile ilgili yenilikler getirildi. Yapılan bu düzenlemeler ile birlikte bekçi alımlarında yeni şartların geçerli olacağı belirtilirken en çok merak edilen soru olan bekçi alımında askerlik şartı kalktı mı sorusu da yanıtını buldu.

Polis Alımında askerlik şartı yok bekçilik alımlarında askerlik şartı var bu durum toplum üzerinde adaletsizlik olarak nitelendiriliyordu ve bir çok KİŞİ bu konu ile ilgili çalışmalar başlatmış ve devamlılığını sağlamışlardı ama sonuç alınmamıştır.

Geçtiğimiz yıl 2019 son Aylarına doğru Resmi Gazete ‘de düzenlenen yönetmelik ile birlikte Bekçilik deki askerlik şartının kaldırıldığının müjdesi sosyal medyada yayıldı.

Bir çok site ve haber tecilliler başvuru yapamaz deseler bile yönetmeliğe göre Tecilli olanlar, Okuyanlar vs başvuru yapabilirler.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Maaş Ne Kadar 2019; Türkiye genelinde Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde çalışan binlerce Emniyet Personeli bağlı çarşı ve mahalle bekçisi bulunmaktadır.

Ön lisans mezunu Bir çarşı ve mahalle bekçisi 2019 yılında mesleğe başlamış derece / kademe 9/2 olan yani en düşük kademe olan bir çarşı ve mahalle bekçisi memurunun aldığı aylık maaş. Lisans mezunu ile ön lisans mezunu arasında 60 TL, 70 TL civarında fark vardır en fazla.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi maaşları 2019. Toplam gelir: 5 Bin 515 TL. Kesinti toplam: 1. 425,71 TL ( Vergiler, Emekli Keseneği, Genel Sağlık Sigortası Pirim). Net ödenen para:  4 bin 090,2 TL  ( En düşük çarşı ve mahalle bekçisi memuru maaşıdır.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi terör tazminatı alır mı? Çarşı ve mahalle bekçisi memuru bulunduğu şehirde terör tazminatı alır. Mesela İstanbul’da bir çarşı ve mahalle bekçisi memuru 356 tl alıyor maaştan ayrı olarak yatıyor hesabına. Doğu illerimizde çalışma koşullarındaki tehlikeler bakımında yükseliyor Kilis 900 TL küsur maaştan ayrı yatırılır. Doğu illerimiz Şırnak, Hakkari, Van, Tunceli batı illerimiz Antalya, Bursa Denizli’ye göre daha fazla terör tazminatı alırlar. Terör tazminatı maaştan farklıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum