Belediye Engelli 11 Personel Alımı Yapacak

Belediye Engelli 11 Personel Alımı Yapacak

Belediye Başkanlığı tarafından İŞKUR’da açıklanan ilana göre daimi kadroda 11 Engelli Personel alımı yapılacağı belirtildi.

Karaman Belediye Başkanlığı tarafından İŞKUR’da yayımlanan ilana göre alınacak 11 Personelin engelli statüde Diğer Servis İşçileri Sokak Hizmetleri görevlisi olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Başvuru zamanı

Adaylar için başvurular 20 Ocak 2021 tarihinde sonra erecektir.

Başvuru şekli

Başvurular başvuru kılavuzunda yer alan kurum adresine yapılacaktır.

Adaylarda aranan nitelikler

Adayların Diğer Servis İşçileri Sokak Hizmetleri İşbaşı Eğitim Programına (2020-2021) Katılmış olması ve %40 engelli olması gerekmektedir.

Adaylardan istenen belgeler

Diploma ve mezuniyet belgesi, Nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet fotoğraf, Adli sicil kaydı ve İkametgah belgesi istenmektedir.

Başvuru kılavuzu.

İş Başı Eğitim Programı nedir?

İşbaşı eğitim programları; Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır.

Programa katılmak isteyenler işbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi Kurumdan kendilerine işyeri bulunmasını da talep edebilmektedirler. Ayrıca işverenler de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR’dan da talep edebilmektedirler.

İşbaşı Eğitim Programlarından Yararlanma Şartları Nelerdir?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, Emekli olmamak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.