Belediye KPSS 55 ile memur ve zabıta alım ilanı yayımladı

Belediye KPSS 55 ile memur ve zabıta alım ilanı yayımladı

Belediye personel alımı kategorisinden yayımlanan ve yerel yönetimler iş ilanları kapsamında yer alan kamu personeli alım ilanları duyuruldu. KPSS 55 puan talep edilen alımlar için memur alımı ve zabıta alımı yapılacağı açıklandı.

Kamu kurum ve kuruluşları dahilinde yayımlanmaya devam eden belediye personel alımları kapsamında yeni istihdam ilanları yayımlandı. Yerel Yönetimler aracılığı ile yayımlanan personel alımları için iki farklı ilan açıldı.

Afyonkarahisar İş İlanları

Yerel Yönetimler aracılığı ile yayımlanan ve ilçe belediyesi olarak kamu hizmeti vermeye devam eden kamu personeli alımları için Akharım Belediye Başkanlığı tarafından personel ilanı yayımlanmış olup; adaylara unvan, kontenjan ve başvuru şartları hakkında bilgiler sunulmaktadır.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Akharım Belediye Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan kamu personeli alımları için 1 kişilik kontenjan ile memur alımı yapılacaktır. Ayrıca 1 kişilik kontenjan ile Zabıta Memuru alımı da yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Afyonkarahisar Akharım Belediyesi tarafından yapılacak olan personel alımları için KPSS 55 ve KPSS 65 puan talep ediliyor.

Memur alımı için başvuru yapacak olan adayların; Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İşletme  sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek şartına uygun olmaları gerekirken; En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartı da aranmaktadır.

KPSS P3 puan türünden en az 55 puan talep edilirken; kadın ve erkek adayların başvuruları kabul edilecektir.

Zabıta Memuru alımı için başvuru yapacak olan adayların Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartlarını haiz olması gerekmektedir.

KPSS P93 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartı aranmaktadır.

Başvuru Süreci

Başvurular belediyenin resmi internet adresinden online olarak yapılacaktır. Elektronik ortamda yapılacak olan başvurular için şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla Akharım belediyesi, Hisar Mahallesi Şehir Caddesi. No: 5 adresindeki Akharım Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne başvuruların teslim edilmesi gerekmektedir.

Başvuru tarihleri 18.09.2020-22.09.2020 arasında olacaktır. Başvuru detayları yayımlanan güncel başvuru kılavuzunda yer almaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum