1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Belediye KPSS 55 Puan ile İtfaiye Eri Alımı Yapacak
Belediye KPSS 55 Puan ile İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Belediye KPSS 55 Puan ile İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Belediye dahilinde İtfaiye Eri olarak görevlendirilecek personel için KPSS 55 puan şartıyla bir yeni istihdam ilanına çıkıldı. Başvurular haftaya başlayacak.

A+A-

Türkiye’de çıkılan personel alımı ve işçi alımı ilanları dahilinde yayımlanan bir yeni ilan ile birlikte, KPSS 55 puan şartı ile İtfaiye Eri alımı yapılacağı açıklandı. Söz konusu ilanlara başvurular ise gelecek hafta başlayacak.

Birçok unvan ve farklı sayılarda hazırlanmış olan kontenjanlar dahilinde çıkılan personel alımı ve işçi alımı ilanları için her geçen yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediliyor.

Yayımlanan bu ilanlar ile özellikle ilişikte verilen güncel kılavuzlar, adayların başvuru yapacağı süreç dahilinde bilgi edinebilmelerini ve doğru bir başvuru süreci deneyimlenmesini sağlıyor.

Belediyeler nezdinde yayımlanan son ilanlara göre; Kastamonu İli Azdavay Belediye Başkanlığı bünyesinde, Kastamonu Belediye personel alımı kategorisinde çıkılan ilan ile bir personel alımı yapılacağı açıklandı.

1kişilik kontenjan ile çıkılan istihdam ilanında yer alan unvan bilgisinde İtfaiye Eri alımı yapılacağı açıklanırken; adaylardan istenen KPSS puan şartı ise en az 55 puan olarak belirtildi.

11. dereceden kadro derecesine sahip olan kamu personeli alımı için erkek ve kadın adayların başvuru yapabileceği ve temin edilmesi gereken KPSS puanının KPSS P94 bilgileri de ibare olarak eklenmiştir.

Adaylardan talep edilen özel şartlarda yer alan ifadelere göre ise; lise ve dengi okul mezunu olmak şartının yanı sıra en az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olunması gerekmektedir.

Bir diğer özel şarta göre ise; itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydı ile birlikte; erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak gerekmektedir. Ayrıca; boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında artı veya eksi 10 kilogramdan fazla fark olmaması şartı ile birlikte sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak şartının adaylar tarafından sağlanması gerekmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar; başvurularını kılavuzda yer alan belgeler ile birlikte 25-27 Eylül 2019 tarihleri arasında Azdavay Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Müracaat Masasına şahsen teslim edebilirler.

Kastamonu İli Azdavay Belediye Başkanlığı İtfaiye Eri Alımı için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.