Belediye Sınavla 15 Zabıta Memurluğu İstihdamı İçin İş İlanı Açtı

Belediye Sınavla 15 Zabıta Memurluğu İstihdamı İçin İş İlanı Açtı

Zabıta memuru alımı sınav için iş ilanı yayınlandı. Karatay belediyesi Başkanlığı zabıta alımı başvurusunda bulunacak adaylara izleyecekleri yol ve detayları haberimiz içerisinde sunuldu.

İş ilanı ile ilgili genel ve özel şartlar yer almak ile birlikte özellikle KPSS puanlarına göre minimum 70 barajını geçen adaylar sınavlara başvuru yapabilecek. Başvuruda 6. Kadro derecesinden 8 tane Zabıta memuru istihdamı olacak bu kadroya yerleşmek isteyen adaylar 2018 KPSS 70 puan barajını geçmiş olan adaylar ve diğer şartları sağlayan adaylar olmalıdır. 
Aynı şekilde 10. Kadro derecesinden 7 kişi zabıta memurluğu ilanında zabıta memuru olarak istihdam edilecek ve bu kişiler KPSS P93 sınav puanında minimum 70 puan barajını geçen kişiler ve diğer şartları sağlaması gereken kişiler olacaktır.

zabita-memuru-alimi.jpg

Zabıta Memurluğu İlanında Aranan Özel Şartlar

• Başvuruda bulunacak tüm zabıta memuru adaylarının KPSS 2018 P3 ve KPSS 2018 P93 puan türüne ait minimum70 puan barajını geçmeleri gerekmektedir.

• Bahsi geçen sınava katılmak isteyen adayların başvuru sürecinde ve öncesinde daha önce çalışmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik ve ahlaki nedenler ile işten ayrılmış olmaması gerekmektedir. Bu adayların yapsalar dahi sınav başvuruları kurum tarafından ret alacaktır.

• KPSS 2018 sonuç belgelerini ÖSYM’nin internet adresi üzerinden belgelendirmek de kişilerin sınava başvuru yükümlülükleri arasında yer almaktadır.

• Erkek adaylar için askerlik ile ilişiklerinin olmadığını kanıtlayan resmi bir evrak,

• 2 adet biyometrik fotoğraf da kişilerden istenilen özel şartlar arasında yer almaktadır.

Bahsi geçen sınava girmek isteyen kişilerin sınava lişkin başvuru formu ve yukarıda belirtilen belgeler 10.08.2020 ve 14.08.2020 tarihleri arasında Karatay Belediyesi İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğüne şahsen iletmesi gerekmektedir.

Sınav 26.08.2020 tarihi ve 27.08.2020 tarihi arasında Karatay Belediyesi Akçeşme Mahallesi Garaj Caddesi No:5 Karatay/Konya adresinde yapılacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınav aynı gün içerisinde eğer kişiye bildirilmez ise ertesi gün devam edeceği de verilen bilgiler arasında yer almaktadır.

Zabıta alımı kılavuz içerisinde detaylar yer alıyor.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.