1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Belediye Şirketlerindeki Taşeron İşçilere Enflasyon Farkı
Belediye Şirketlerindeki Taşeron İşçilere Enflasyon Farkı

Belediye Şirketlerindeki Taşeron İşçilere Enflasyon Farkı

Taşeron statüsünde çalışan ve belediyelerin bünyesinde görev alan işçilerin enflasyon farkı kapsamında alamadıkları ücretlerle ilgili olumlu bir gelişme yaşandı.

A+A-

Türkiye genelinde neredeyse hemen kurum ve kuruluşta görevlendirilmeler dahilinde emek veren ve taşeron statüsünde çalışan işçilerin sosyal hakları ve özlük hakları kapsamında yaşadıkları sorunlar çözüme kavuşmadan bekletilmeye devam ediyor.

Daha önce statü olarak sadece taşeron statüsü adı altında bir araya gelen işçilerin hak talepleri ve maaş iyileştirilmesi planlamaları tek kanaldan devam ederken, yapılan son değişikliklere göre taşeron işçiler de farklı unvan ve kodalar ile kategorize edilmiş oldu.

Maaş iyileştirilmeleri kapsamında ön planda tutulan ve hak talebi için daima gündemde tutulması amaçlanan enflasyon farkı zammı için mücadele veren işçiler için; 4/D’li olarak hizmet veren taşeronların ödemelerden yararlandırıldığı biliniyor.

Geriye kalan taşeron işçiler ve özellikle belediye şirketlerine devredilen taşeron işçilerin böyle hakları bulunmazken, burada da devreye belediye şirketlerinin alabilecekleri inisiyatif devreye giriyor.

Bu durumda verilecek her karar emsal nitelikte olduğu için Türkiye’nin neresinde olursa olsun, gelen maaş iyileştirmeleri örnek teşkil ediyor ve Türkiye genelinde beklenti içinde olan taşeronların talepleri için umut oluyor.

Söz konusu konu ile ilgili olarak müjdeli haber bu hafta da Keçiören’den geldi. 4/D’li olmadıkları için enflasyon zammından yararlanamayan belediye işçileri için Keçiören Belediyesi inisiyatif kullanarak her işçiye 500 TL tutarında maaş iyileştirmesi yapıldığını resmen ilan etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili Haberler
Benzer Haberler