1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Belediyeden İşçilere Bir Yılda 2 Defa Zam +2 Refah Payı
Belediyeden İşçilere Bir Yılda 2 Defa Zam +2 Refah Payı

Belediyeden İşçilere Bir Yılda 2 Defa Zam +2 Refah Payı

2019 Yılı için Belediye çalışanlarına büyük müjde. Karabük Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi konusunda anlaşma sağlanarak resmi imzalar atıldı.

A+A-

Yapılan imza töreninde her iki tarafta memnuniyetlerini dile getirdiler. Özellikle 2018 yılından oldukça zor ekonomik şartlar altında ezilen personeller için yapılan anlaşma ile maaşlarının enflasyonun altında kalmasının engellenerek rahat bir nefes almalarının sağlandığı ifade Edildi.

İmza Töreni Yapıldı
Belediye İş Sendikası ile Karabük Belediyesi arasında 1 Ocak 2019 tarihinden geçerli olan toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlanması nedeniyle Belediye-İş Sendikası ile Karabük Belediyesi arasında imza töreni yapıldı. Törende işlerin aldığı zammın diğer belediyeler içinde örnek gösterilmesi gerektiği Belediye İş sendikası yetkilileri tarafından ifade edildi.

1. Yılda İki Ayrı Zam
2 yıl süreli olarak gerçekleştirilen toplu iş sözleşme ile birlikte Karabük Belediyesinde çalışan sendika üyesi işçilerin ücretleri, sosyal hakları dahil olmak üzere, 1. yıl ilk altı ay yüzde 15, ikinci altı ay yüzde 11 toplam yıllık yüzde 26 oranında bir zam yapılması kararlaştırıldı.. Bu artık ile birlikte belediyeler arasında en yüksek artışlardan birinin olduğu belediyelerden birisi de Karabük Belediyesi olmuş oldu.

2. Yılda Enflasyon + 2 Puan Refah Payı
Toplu sözleşmenin ikinci yılı ise tüketici fiyatları enflasyonuna artı 2 puan refah payı ilave edilerek ücret zam oranı ve artışı olması konusunda bir anlaşma imzalandı. İşçilerin çok büyük bir bölümü ile yapılan zamdan oldukça memnun olduklarını ifade ettiler.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.