Belediyeler B Ehliyetiyle Memur ve Muhasebeci Alımları

Belediyeler B Ehliyetiyle Memur ve Muhasebeci Alımları

Belediyeler B ehliyeti bulunan adaylar arasından memur alımı ve muhasebeci alımı yapacağını ilan etti. Yerel Yönetimler resmi sitesinde yayınlanan ilana göre en az KPSSS 60-75 puanları bulunan adaylar arasında alım yapılacağı duyuruldu.

Belediyeler B ehliyeti ile memur alımı ve muhasebeci alımı ilanları yayınlandı. Yerel Yönetimler resmi internet sitesinde yayınlanarak adayların erişimine kılavuz şeklinde sunuldu. KPSS 60-75 puanı bulunan adayların başvurusu kabul edilecek. Tillo ve Hafik Belediye Başkanlıkları bu alımları gerçekleştiriyor.

Tillo Belediye Başkanlığı memur alımı

Öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, Lisans 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS 60 puanını almış olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Fakültelerin İşletme veya Maliye programlarının herhangi birinden mezun olmak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

Başvurular 18 Ocak 2021 tarihinden 22 Ocak 2021 günü saat 17.00 ye kadar (mesai günlerinde 08.00 – 17.00 saatleri arasında) Yazı İşleri Müdürlüğüne yapabileceklerdir. Başvurulur elektronik ortamda tillobelediyesi@gmail.com adresinden yapılabilecektir.

Hafik Belediye Başkanlığı muhasebeci alımı

belediyeler-belediye-belediyeye-memur-personel.jpg

Mezun olunan okul itibarı ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2020 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi veya Maliye bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak.

Adaylar başvurularını 6 Ocak 2021 – 8 Ocak 2021 tarihleri arasında ve mesai saatleri içerisinde (08:00 12:00 / 13:00-17:00) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Tillo Belediyesi kılavuzu

Hafik Belediyesi kılavuzu

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum