Bilişim Uzmanları İçin 3600 Ek Gösterge Verilecek mi

Bilişim Uzmanları İçin 3600 Ek Gösterge Verilecek mi

3600 ek gösterge için 4 meslek grubu var. Peki, 5.meslek grubu olarak 3600 ek gösterge bilişim uzmanları için verilecek mi? ‘‘Bilişim Uzmanları için 3600 ek göstergeyi herkes istiyor diye talep etmiyoruz, bilişim uzmanları bunu hak ediyor.’’

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu’ndan Talep
Bilişim personelinin özlük hakları gereği bilişim uzmanları 3600 ek gösterge talebi sunulmuştur. Bununla ilgili BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu talebini sundu. Ek gösterge ile ilgili şu sözlere yer verdi.

‘‘Bilişim personelinin özlük haklarının uluslararası piyasa şartlarıyla rekabet edebilecek seviyelere getirilmesine yönelik adımların hızlandırılması gerekiyor’’

Özlük haklarının piyasa şartları ile rekabet edebilecek seviyeye getirilmesine yönelik hızlandırma gerektiği bildirildi. BTK Konferans Salonu’ndan gerçekleştirilen Bilişim Personelinin Özlük Haklarının İyileştirilmesi Toplantısı kapsamında gündeme getirilen talepler büyük ilgi gördü. Yapılacak olan işlemler atılacak olan adımlar için bilişim personeli özlük hakkı çalışmalarına hız kazandırılması gerektiği konuşuldu.

BTK Genel Başkanı: ‘‘Bilişim Uzmanları Bunu Hak Ediyor’’
Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah, bilişim personelleri için 3600 ek göstergenin verilmesi hususunda, bunun bilişim uzmanları personelinin hakkı olduğu yönünde sözlerini sundu.

‘‘Bilişim uzmanları için 3600 ek göstergeyi herkes istiyor diye talep etmiyoruz, bilişimciler bunu hak ediyor’’
Şeklinde konuştu. Bilişim uzmanları için 3600 ek gösterge talebine resmi yanıt verilmesi bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.