BİLSEM Mülakat Sonuçları Heyecanla Bekleniyor

BİLSEM Mülakat Sonuçları Heyecanla Bekleniyor

BİLSEM mülakatlarına giren öğrenciler ve velileri sınav sonucunu merakla bekliyor. Sonuçların 19 Temmuz tarihi itibariyle açıklanması bekleniyordu.

Sonuç Sorgulama
Emsallerine göre özel yeteneklere sahip olan öğrencilere özel bir program uygulanmasını sağlayan BİLSEM eğitim merkezleri için sınavlar yapılmıştı. 81 ilimizde toplamda 116 BİLSEM merkezi ile özel yeteneğe sahip öğrenciler keşfediliyor. Böylelikle ülkemizin geleceğine katkıda bulunacak çocukların iyi bir eğitim almaları sağlanmaktadır. Toplamda 15 bine yakın bir öğrenci kitlesinin sınava girdiği ve heyecanla sınav sonuçlarını beklediğini ifade edebiliriz. Ancak henüz resmi bir açıklama gelmedi. Dolayısıyla da heyecanlı bekleyiş sürüyor. 

Adaylar sonuçlar açıklandıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sayfası üzerinden sorgulama yapabileceklerdir. Sorgulama yapabilmek için TC kimlik numarası gerekmektedir. Sınav sonucunda özel eğitim almaya hak kazanan yetenekli öğrenciler kayıt işlemlerini yapacaklardır. Kayıt işlemleri 19 Ağustos ile 6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

Eğitimin İçeriği
BİLSEM merkezlerinde nasıl eğitim veriliyor sorusu hem öğrencilerin hem de velilerin ortak soruları arasında yer almaktadır. BİLSEM merkezlerinde normal okul müfredatlarının yanı sıra özel yetenek eğitimleri de uygulanmaktadır. Ancak bu eğitimlerde öğrencilerin başarıları sınavlarla değil gözlem raporlarıyla tespit edilmektedir. Böylelikle öğrencilerin tüm eğitim hayatı yakın bir gözlem altında tutulmaktadır. Bunun yanı sıra eğitimin ne kadar süreceği de öğrencinin o yetenekleri ne kadar süre içerisinde elde edeceğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle klasik eğitim sisteminden köklü bir şekilde ayrıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

BİLSEM merkezlerinde yabancı dil ve bilgisayar gibi çağın gerekliliklerine uygun alanlarda da eğitimler verilmektedir. Böylelikle öğrencilerin çağa uygun donanımlara sahip olmaları sağlanmaktadır. BİLSEM öğrencilerine verilen eğitimin en temel özelliklerinden birisi de bireylere özel eğitim verilmesidir. Bu alanda özel ihtisas yapmış öğretmenlerin önderliğinde öğrenciler yakın takip altına alınmaktadır. Diğer devlet okullarındaki gibi toplu eğitim verilmemekte bunun yerine kişiselleştirilmiş eğitim verilmektedir. Öğrencilerin öğrenme yöntemlerine göre geliştirilmiş olan bu yöntemler sayesinde öğrenme daha kolay ve kalıcı hale getirilmektedir. 

BİLSEM merkezlerinde bireyselleştirilmiş eğitim 3-5 kişilik gruplar şeklinde yerine getirilmektedir. Benzer öğrenme kabiliyetlerine ve eğitim seviyesine sahip öğrenciler birlikte eğitim almakta ve bu sayede çok daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydedilmektedir. 

Her ilimizde BİLSEM merkezi bulunmaktadır ve büyükşehirlerimizde birden fazla merkezlere rastlanmaktadır. Yüz binlerce öğrenci arasından seçilen bu öğrencilerimizin gelecekleri ülkemizin geleceği ile doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Dolayısıyla üstün yetenekli olan öğrencilerimizin velilerinin de bu konuda hassas davranmalarında fayda vardır. Zira bu öğrencilerin topluma katkıları çok daha fazla olacaktır. İşte bu sayede toplumsal gelişme ve kalkınma sağlanması mümkün olacaktır. BİLSEM sonuçları ile ilgili herhangi bir gelişme olması durumunda sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz. Bu konuda kısa bir süre içerisinde açıklama gelmesi de bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.