Bingöl Belediyesi 16 zabıta alımı yapacak! Başvuru bilgileri güncellendi

Bingöl Belediyesi 16 zabıta alımı yapacak! Başvuru bilgileri güncellendi

Belediye personel alımı kapsamında yayımlanan kamu personel alımı ilanlarında yer alan bilgilere göre; Zabıta Memuru alımı için Bingöl Belediyesi tarafından yeni bir düzeltme ilanı yayımlandı. KPSS 70 puan şartı ile 16 personel alım detaylar haberimizde…

Türkiye genelinde binlerce vatandaş Zabıta Memuru olarak kamu personeli unvanı ile istihdam edilmek üzere yayımlanacak olan kurum ve belediye personel alım ilanlarını takip etmeye devam ediyor.

Bingöl Belediyesi Zabıta Memuru Alımı

Söz konusu ilanlar dahilinde ilgili vatandaşların bilgisine sunulan Bingöl Belediyesi Zabıta Memuru Alımı için bir düzeltme ilanı yayımlandı ve 16 kişilik kontenjan dahilinde yapılacak olan Zabıta alımı için detaylar yeniden ilan edildi.

Yapılacak olan alımların açıktan atama usulü ile yapılacağı ilan edilirken; başvuru yapacak olan her aday için KPSS puan şartı ve nitelik şartları sunularak tablo halinde sunuldu.

Başvuru Süreci

Aşağıda yer alan güncel başvuru kılavuzunda yer alan başvuru evrakları ile birlikte, her adayın 22 Haziran ile 26 Haziran 2020 tarihleri arasında mesai sonuna kadar Yenişehir Mah. Kutluay Sok. No:4 BİNGÖL adresinde bulunan Bingöl Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Derecesi bakımından ayrılan Zabıta Memuru alımları için 7, 8-10 ve 8. Dereceden GİH sınıflı alımlar yapılacaktır. Sırası ile 3 kişilik Zabıta Alımı için herhangi bir Lisans programından mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları aranırken; KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı talep edilmektedir.

5 kişilik Zabıta Alım ilanı için adaylardan; herhangi bir Önlisans programından mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartları talep edilirken; adayların ayrıca KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekmektedir.

8 Zabıta Memuru Alımı için lise ve dengi okul mezunu olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartlarının yanı sıra KPSS P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı talep edildiği de açıklanmaktadır.

Bingöl Belediyesi 16 Zabıta Alımı ilan detayları, yayımlanan güncel başvuru kılavuzunda yer almaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.