1. HABERLER

  2. PERSONEL ALIMI

  3. Borsa İstanbul 2020 Yılı Personel Alımı Kılavuzu Yayınlandı
Borsa İstanbul 2020 Yılı Personel Alımı Kılavuzu Yayınlandı

Borsa İstanbul 2020 Yılı Personel Alımı Kılavuzu Yayınlandı

Borsa İstanbul 2020 yılı için personel alımı kılavuzu yayınlayarak başvuru kabul ediyor. Yazılı sınav ile alımı yapılacak olan ilana 18 Mart 2020 bitimine kadar başvuru kabul edilecektir.

A+A-

Borsa İstanbul personel alımı kılavuzu yayınladı. İstanbul borsası 2020 alımına başvuran adaylara görev olarak uzman yardımcısı unvanı verilecektir. Uzman yardımcısı alımı için yazılı sınav yapılacaktır. Bu sınava katılabilmek için 25 yaşını doldurmamış, memur olma genel şartlarını taşıyan, görevini yapmasına engel sağlık sorunu olmayan, askerlikle ilgisi bulunmayan adaylar başvuru yapabilir. Türkiye’de çalışma iznine sahip olan yabancılar da başvuru yapabilecektir.

Eğitim şartı için aranan mezuniyet koşulları ilanda belirtilmiştir. Pek çok fakülteden mezun olanların başvuru yapma imkanı vardır. Bu bölümlerden mezun olanların yanı sıra bu sene mezun olacak durumda olan son sınıf öğrencileri de başvuru yapabilecektir. Adayların YDS puanı en az 70 olmalıdır.

Bu şartları sağlayan adaylar yazılı sınava alınacaktır. Sınav İTÜ tarafından 29 Mart’ta elektronik ortamda yapılacaktır. Sorular akıl yürütme üzerine kurulu olacaktır. Sınav gruplar halinde yapılacağı için sınava ilişkin detaylar adaylara mail ile bildirilecektir.

Başvuru Usulü;

Başvurular 10 Şubat’ta başlamıştır ve 18 Mart’ta sona erecektir. Adaylar bu süre içinde Borsa İstanbul web sitesi üzerinden elektronik olarak başvuru yapacaktır. Burada yer alan başvuru formuna fotoğraf eklemek ve başvuruda istenen diğer belgeleri eklemek zorunludur.

Uzman yardımcılığı sınavında başarılı olan adaylar Borsa İstanbul Grubu bünyesindeki Borsa İstanbul AŞ, Takasbank AŞ veya Merkezi Kayıt Kuruluşu AŞ bünyesinde istihdam edilecektir. Söz konusu ilanda mülakat şartı belirtilmemiştir.

Borsa İstanbul personel alımı kılavuzu içerisinde tüm ayrıntılar verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.