1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. Bunları Yapan Taşeron İşten Çıkarılabilecek
Bunları Yapan Taşeron İşten Çıkarılabilecek

Bunları Yapan Taşeron İşten Çıkarılabilecek

Taşeron işçilerin dikkat etmesi gereken kurallar belirtildi ve bu kurallara uymayanların işten çıkarılacağı açıklandı. Taşeron işçi hangi şartlarda işten çıkarılabilir?

A+A-

Hangi Koşullarda Taşeron İşten Çıkarılabilir? Sağlık Bakanlığı tarafından taşeron işçilerin uyması gereken kuralların anlatıldığı bir genelge yayımlandı. Genelgede cezai yaptırım çizelgesi de yer aldı. Çizelgede işyerinde şarkı söylemek, işverenin aile üyelerine sataşmak, tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmak, makyaj yapmak gibi kurallar da yer aldı. Bu kuralara uymayan işçilerin önce ihtar edileceği, kural ihlaline devam etmeleri halinde ise yevmiye kesintisi yapılacağı belirtildi. Halen kurallara uyulmazsa işten çıkarılacağı belirtildi.

İşveren ve amirleri ile kavga eden, işverenin aile üyelerine sataşan kişi direkt olarak işten çıkarılabilecek. Ağırbaşlılığa uymayan davranışlarda bulunan, işverene itiraz eden işçi ise önce yevmiye kesintisine muhatap olacak, davranışları devam ederse işten çıkarılabilecek.

İşyerinde şarkı söyleyen personel önce ihtar alacak, sonrasında işten çıkarmaya kadar devam edecek. Personele tahsis eden ekipmanların izinsiz ya da iş dışında kullanılması halinde personelin yevmiyesi kesilecek. Çok dikkat çekecek şekilde giyinen ya da makyaj yapan kişi de önce ihtar alacak.

Girilmesi ve oturulması yasak olan yerlere girmek, çalışma saatleri içinde kitap okumak, makineleri tamir etmeye çalışmak, işten erken çıkmak, yemek molasına erken ayrılmak gibi davranışlar da ihtar ile başlayarak işten çıkarmaya kadar gidebilecek.

Tedavisi olmayan hastalığa yakalanan kişi ihraç edilebilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum