1. HABERLER

  2. SORU CEVAP

  3. Büro Personeli Olmak İçin Başvuru Şartları Nedir?
Büro Personeli Olmak İçin Başvuru Şartları Nedir?

Büro Personeli Olmak İçin Başvuru Şartları Nedir?

Sizler için bugün meslek kollarından Büro Personeli mesleğini enine boyuna inceleyip bir haber dizisi oluşturduk.

A+A-

Büro Personeli kimdir, Ne İş yapar, Maaşı nasıldır, Büro Personeli olmak için hangi bölümleri bitirmeli ve hangi özelliklere sahip olunmalı gibi bütün detayları haberimizde bulacaksınız.

Büro Personeli Kimdir? 

Büro personeli; şirketlerin büro ya da ofislerinde, günlük işleyişten sorumlu olan ve işlerin koordineli bir şekilde yürütülmesini sağlayan personeldir. Şirketin statüsüne göre başvuru alma, bilgisayar girişleri sağlama, günlük yazışmaları ayarlama, arşivleme, raporlama gibi işleri yürütme ve ilgili kurum/kuruluşlarla bağlantı kurma gibi işlerden büro personeli sorumludur.

Büro Personeli Olmak İçin Ne yapmalıdır?

Büro personeli olabilmek için sahip olunması gereken en önemli özellik, bilgisayar kullanabilme yetkinliğidir. Microsoft Office programlarını bilmek ve iyi bir klavye yazıcısı olmak size avantaj sağlar. Bunun dışında düzenli ve disiplinli çalışabilen, masa başında çalışmaya uygun, dosyalama, dokümantasyon işlemlerini takip etme gibi becerilere sahip olmalısınız.

Türkiye'de bulunan üniversitelerin Halkla İlişkiler, Büro Yönetimi ve Sekreterlik gibi bölümlerinden mezun olmanız gerekir. Bunun dışında çoğu firma, lise mezunu olan adayları da aradığı nitelikleri karşılaması koşuluyla çalışmak için tercih edebilir. Eğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak istiyorsanız KPSS'ye girerek yeterli puanı almalısınız.

Büro Personeli olmak için gereken şartlar nelerdir?

Lise/Üniversite mezunu olmak, Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabilmek, Hedef odaklı çalışmak ve iyi iletişim kurabilmek, Disiplinli, özenli ve düzenli çalışabilmek, Öğrenmeye istekli olmak ve sağlıklı müşteri ilişkileri kurabilmek, İş takibi ve organizasyonu yapabilmek ve Yoğun ve esnek zamanlı olmak üzere her türlü çalışma ortamına uyum sağlayabilme gibi genel şartlar aranır.

Büro Personelinin görevleri nelerdir?

Büro personelleri birçok farklı kurum ve kuruluşlarda görev alabilir. Çalışacakları kuruma göre görevleri belirlenir. Eğer bir şirkette büro personeli olacaksanız, firmaya ait günlük işleri düzenleme, evraklarla ilgilenme, bilgisayar başında çalışma gibi görevler üstlenebilirsiniz. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaya başladığınızda ise kayıt alma, başvuru kabul etme, müşteri ya da bireylerin işlemlerini yerine getirme gibi görevlerde bulunabilmeniz mümkündür. 

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev almanız durumunda kurumun rutin büro işlerini, evrak giriş kayıt ve sonuçlandırma işlemlerini ve yetkili amirler tarafından verilen diğer büro işlerini yapmanız gerekecektir.

Büro Personeli Maaşı ne kadardır?

Büro Personeli eğitim, evlilik ve çocuk sayılarına göre maaş alırlar. Ortalama 3.667 TL maaş almaktadırlar.

Büro Personeli alımları ve diğer bütün Memur, İşçi, Sözleşmeli, Daimi, Geçici kadro personel alımları haber sitemizde güncel ve açıklayıcı olarak sizler için yayınlanacaktır.

Üniversite büro personeli alımı başvuru kılavuzu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.