1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bürokraside Görevlendirmeler Değişiyor: 23 Görevden Alma,
Bürokraside Görevlendirmeler Değişiyor: 23 Görevden Alma,

Bürokraside Görevlendirmeler Değişiyor: 23 Görevden Alma,

Son dönem siyasi gelişmelerden sonra beklenen bürokratik revizyon kapsamında nitelendirilen değişiklikler bugün itibari ile yapılmaya başlandı.

A+A-

Türkiye genelinde kamu hizmeti veren kurum ve kuruluşların yanı sıra bakanlık bünyesinde görevlerini ifa etmekte olan üst düzey yönetici ve personellerin bürokratik akıbetlerine ilişkin görevden alma ve atama kararları verildi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri ile resmiyet kazanan atamalar ve görevden almalar ile ilgili olarak verilen ilk bilgilere göre Tunus Büyükelçiliği görevine Refik Ali ONANER’in atandığı ilan edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda görevden alınanlar; Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Mehmet Mustafa SATILMIŞ, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Ömer ALAN, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Musa CAN, Yüksek Fen Kurulu Başkanı Mehmet ŞAHKULUBEY, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Gökhan KANAL olarak ilan edildi.

Ayrıca Bakanlık bünyesinde yapılan değişikliklere göre; Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdür Yardımcıları Mahmut DAĞAŞAN, Alirıza TANAS ve Osman ÖZTÜRK, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet VARGÜN, Mesleki Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet AY YILDIZ, Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İsmail Tuna CEBECİOĞLU, İsparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İlker YAVUZ, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin VARAN, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur ŞEREN, Muş Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Metin İLHAN, Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet ÇİÇEK, Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Osman ULUKAYA’nın da görevden alındığı açıklandı.

Mustafa Levent SUNGUR ve Ömer Faruk KARABAYIR’ın TOKİ Başkan Yardımcısı olarak atamasının yapılmasının ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İl Müdürlüklerine 62 atama yapıldığı ilan edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.