1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Büyükşehir Belediye Bay Bayan En Az Lise Mezun 50 Memur Alımı (Zabıta)
Büyükşehir Belediye Bay Bayan En Az Lise Mezun 50 Memur Alımı (Zabıta)

Büyükşehir Belediye Bay Bayan En Az Lise Mezun 50 Memur Alımı (Zabıta)

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayınlanan ilan ile Büyükşehir Belediye Başkanlığı en az lise mezunu bay bayan 50 memur alımı (zabıta) yapacağını duyurdu.

A+A-

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı DPB üzerinden 9 Kasım 2018 tarihinde yayınladığı ilan ile en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği bay bayan (zabıta) memur alımı yapılmaktadır. Başvurular 16 Kasım 2018 ile 30 Kasım 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda yer alan unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydı ile belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

25 kişi için; lise ve dengi okulu mezunu olması ve KPSS sınavından en az 70 puanı bulunuyor olması gerekmektedir.

25 kişi diğer alım için; Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, İş İdaresi, İşletme, Muhasebe, Finansman, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programlarının Birinden Mezun Olması Gerekmektedir. Ayrıca KPSS en az 70 puanı olması gerekmektedir.

İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 KPSS sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

Sınava girmek isteyen adaylar 16 Kasım 2018 ile 30 Kasım 2018 tarihleri arasında internet adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir. Adayların sistemimizde yer alan KPSS Puanı alanını virgülden sonraki kısmı da dahil olacak şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi 50 zabıta memur alım ilan kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum